Quantcast

Wtorek, 20 kwietnia 2021. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Zielony zakątek dla pacjentów szpitala

2013-07-02 21:49:04 (ost. akt: 2013-07-04 08:38:46)

Realizacja projektu wolontariackiego „Zróbmy coś dla innych - zielony zakątek dla pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie” odbyła się w dniach 21-22 czerwca.

Projekt miał na celu stworzenie miejsca w którym pacjenci, ich bliscy oraz personel szpitala mogliby odpocząć i oderwać się choć na chwilę od choroby. Do tej pory przestrzeń była wykluczona z użytku, co tym bardziej nas zmotywowało, żeby zadbać o teren pod względem estetycznym i funkcjonalnym.

W początkowej fazie skupiliśmy się na pracach porządkowych oraz organizacyjnych. Największego wysiłku wymagało uporządkowanie terenu tj., pozbycie się suchej roślinności oraz wyjałowionej gleby, co nie byłoby możliwe bez tak licznej grupy wolontariuszy. Posadziliśmy rodzime, lokalne rośliny takie jak: berberys, dereń, tawuła, pęcherznica.

Dodatkowo na terenie wprowadziliśmy elementy małej architektury mianowicie drewniane ławki i pojemniki na śmieci. Pielęgnacji poddaliśmy również rosnącą już tam roślinność, a podłoże zostało wymienione i wyłożone korą sosnową.

Całość stworzyła niezwykłą atmosferę krajobrazu lokalnego, z której każdy z nas może śmiało korzystać. W projekt zaangażowani byli wolontariusze z Citi Handlowy, kadra szpitala oraz osoby, które chciały nas wspomóc, w sumie około 15 osób.

Joanna Tworus

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. !!! #1132354 | 213.17.*.* 3 lip 2013 10:36

    Dokładnie, ŁAWKIIII !!! Pod żadnym szpitalem nie ma ławek, a jak są to jedna lub dwie max. Co jest powodem tego ??? Przecież to jest bardzo potrzebne. Pacjent może sobie wyjść posiedzieć, przyszły tatuś po porodzie musi odsapnąć, po zmarłym trzeba wyjść na powietrze i usiąść itp itd.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Jeśli to dla chorych #1132191 | 88.156.*.* 3 lip 2013 05:59

    to chyba ławek trzeba jak najwięcej, a nie kamieni... Jedna ławka??

    ! - + odpowiedz na ten komentarz