Quantcast

Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Czytelnik ostrzega: Uważajcie, co podpisujecie

2013-07-18 12:00:00 (ost. akt: 2013-07-17 18:08:01)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Większość użytkowników telefonów, to posiadacze popularnych komórek. Coraz mniej osób korzysta z telefonów stacjonarnych. Jednak ci, których numer telefonu można znaleźć w książkach telefonicznych, powinni mieć się na baczności.

Na rynku telekomunikacyjnym istnieje mnóstwo różnych firm sprzedających abonamenty telefoniczne. Często rywalizują one ze sobą i w praktyce wygrywa ten operator, który szybciej skontaktuje się z danym właścicielem telefonu. Zdarza się, że takie firmy posługują się nieuczciwymi metodami. Dzwonią na przykład i obiecują niższy abonament za regularne opłacanie rachunków. W praktyce rachunki okazują się znacznie wyższe.

Jak nie dać się zwieść i nie podpisać niekorzystnych dla nas warunków umowy? Poniżej przedstawiam listę, która może pomóc uniknąć przykrych konsekwencji chwilowego braku ostrożności.

1. NIGDY nie podpisuj niczego „w ciemno”, bez wcześniejszego zapoznania się z treścią tego, co podpisujesz.
2. Zdarza się, że osoba, która dostarcza umowę, wywiera presję na właścicielu telefonu związaną z brakiem czasu. I wtedy dochodzi do podpisania umowy, mimo że abonent nie wie, iż właśnie z chwilą "pokwitowania dokumentów" zmienia operatora telefonicznego.
3. Zawsze pytaj, nawet kilkukrotnie, z przedstawicielem jakiej firmy telekomunikacyjnej rozmawiasz przez telefon. Bywa, że nieuczciwi sprzedawcy abonamentów poprzez niewyraźne lub zbyt ciche mówienie wprowadzają Cię w błąd tak, być myślał, że rozmawiasz z firmą, z którą wiąże Cię aktualna umowa.
4. Zawsze pytaj, z przedstawicielem jakiej firmy rozmawiasz, kiedy do Twoich drzwi zapuka akwizytor z gotową umową do podpisania. * Zdarza się, że taki człowiek celowo wprowadza cię z błąd, mówiąc, że reprezentuje Twojego aktualnego operatora!
5. Zachowaj ostrożność, kiedy w domofonie usłyszysz, że kurier przywiózł „nowe cenniki do abonamentu”. Nie podpisuj żadnych dokumentów, które przedstawi Ci taka osoba. Prawdopodobnie w takiej sytuacji podpisujesz nową umowę z nowym operatorem, nic o tym nie wiedząc!
6. Należy szczególnie uświadamiać ludziom starszym, że miły akwizytor, który przyniósł obniżkę abonamentu, może w rzeczywistości wyłudzić podpisy na gotowych umowach. Oczywiście - nie informując o tym, co daje do podpisu.
7. Aby uniknąć oszukania przez nieuczciwą firmę sprzedającą abonamenty, warto stanowczo nie zgadzać się na wizytę jej przedstawiciela w domu.
8. Pamiętaj – od każdej umowy możesz odstąpić w terminie ustalonym w treści umowy.

Czytelnik

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB