Quantcast

Piątek, 22 stycznia 2021. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Barczewko - droga przez mękę

2013-10-14 10:03:23 (ost. akt: 2013-10-14 10:16:51)

Autor zdjęcia: Grzegorz Gawrylczyk

W sobotę 5 października przez 2 godziny nie można było przejechać przez Barczewko. Mieszkańcy wsi przy współudziale innych mieszkańców gminy Barczewo zorganizowali protest i zablokowali drogę dla samochodów, które przepuszczali co 20 minut. Mieszkańcy Barczewka nie mogą doczekać się remontu drogi która jest w opłakanym stanie, a jest własnością olsztyńskiego starostwa. Swoim protestem chcieli zwrócić uwagę przede wszystkim olsztyńskiego starosty.

Starosta Mirosław Pampuch, podczas niedawnego jubileuszu 15-lecia powiatu, zwrócił uwagę na chroniczne niedoinwestowanie dróg powiatowych. Tłumaczy także, że spośród wszystkich 860 km dróg powiatowych, 450 km wymaga pilnego remontu. A na to niestety nie ma pieniędzy. Łącznie na remonty wszystkich dróg powiatowych potrzeba pół miliarda złotych. Jednak drogi powiatowe na terenie gminy Barczewo są szczególnie nie doinwestowane. Nie dość, że są dziurawe jak szwajcarski ser to często mają wąski asfalt. Na przykład na drodze Barczewo - Barczewko nie jest możliwe bezpieczne minięcie się dwóch samochodów. Jeden z nich musi zjechać na pobocze które nie posiada asfaltu. Do tego dochodzą jeszcze notoryczne dziury w których koło stracił nie jeden pojazd. Od czasu do czasu dziury są łatane jednak takie doraźne naprawy nie starczają na długo. Nie lepszą nawierzchnię ma trasa Barczewo - Mokiny. Między innymi przez kiepską drogę mieszkańcy Leszna zupełnie są pozbawieni jakiejkolwiek komunikacji zbiorowej. Swoją niechęć na przewozy do tej miejscowości firmy przewozowe tłumaczą również niską frekwencją. Przejazd z Łęgajn do Nikielkowa także przypomina slalom gigant między potężnymi ubytkami w asfalcie.

Grzegorz Gawrylczyk


Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. zośka #1223417 | 79.190.*.* 20 paź 2013 12:49

  Gdyby wszyscy uczciwie pracowali, to w kraju byłby dobrobyt, a u nas urzędnicy zajmują się w czasie pracy prywatnymi sprawami i jeszcze mówią, że należy im sie za ciężką prace tyyyle kasy. Sprawdźcie zeznania majatkowe tych szkodników, a krew w żyłach wam się zagotuje

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. dre #1221567 | 5.60.*.* 17 paź 2013 22:37

  Droga do Barczewka fatalna jak fatalni są gospodarze. Gdyby nie ich wysokie pensje byłyby pieniądze na drogi, szpitale, przedszkola. A tak przejadają wszystko co wpłacimy z naszych podatków. Później śmieją się w twarz mówiąc, że nie mają kasy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. gustav #1220644 | 77.252.*.* 16 paź 2013 20:55

  ale afera i co ztego i tak sie nic nie zmieni to jest gmina barczewo h... smierdzi i tyle nic nie robią

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)