Quantcast

środa, 27 stycznia 2021. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Czytelnicy zostają dziennikarzami

2014-05-06 12:14:24 (ost. akt: 2014-06-12 09:55:36)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: sxc.hu

Dziennikarze obywatelscy, coraz śmielej poczynają sobie na naszych portalach. Ich teksty informują o ważnych wydarzeniach w całym regionie i pozwalają im zrealizować swoją pasję dziennikarską.

Chęć poinformowania o ważnym wydarzeniu, zwrócenie uwagi na istotny problem, czy po prostu tworzenie własnych artykułów - to tylko kilka powodów, dla których nasi czytelnicy decydują się na przyłączenie do grona dziennikarzy obywatelskich.

Jak pokazują statystyki, ich przykuwają uwagę szerszego grona odbiorców. Spośród tekstów naszych internautów, wybraliśmy kilka perełek, które w ostatnim czasie trafiły na niektóre z naszych portali.

1. "Pomnik Czerniachowskiego obraża Polaków"

- Pan ge­ne­rał Czer­nia­chow­ski to jest ten, który wy­ła­py­wał i wy­wo­ził na wschód żoł­nie­rzy Armii Kra­jo­wej. Utrzy­my­wa­nie po­mni­ków ludzi, któ­rzy byli po pro­stu zbrod­nia­rza­mi, ob­ra­ża Po­la­ków w spo­sób dra­stycz­ny - tak ocenił Jarosław Kaczyński wymalowanie na pomniku tego sowieckiego generała znaku Pol­ski Wal­czą­cej i napisu "Precz z ko­mu­ną".

Pomnik kata wileńskich akowców chcą rozebrać radni gminy Pieniężno i burmistrz miasta. Za pozostawieniem pomnika w spokoju jest między innymi poseł Tadeusz Iwiński z SLD.

W niedzielę do Braniewa przyjechała delegacja motocyklistów z obwodu kaliningradzkiego, aby uczcić pochowanych na cmentarzu w Braniewie żołnierzy sowieckich. Rosjanie mieli też pojechać pod pomnik Czerniachowskiego.


2. "Kanał Mazurski w jeden dzień"

Sprzyjająca, słoneczne pogoda zachęca do czynnego spędzenia czasu wolnego, tym bardziej, że początek maja to akurat kilka wolnych od pracy dni pod rząd. Można, oczywiście, spędzić ten czas przed TV lub na grillowaniu z sąsiadami, ale można także wyruszyć na przykład na zwiedzanie najbliższej okolicy, gdzie ciągle coś się zmienia.

Ciekawą propozycją aktywnego spędzenia czasu wolnego jest wyruszenie szlakiem Kanału Mazurskiego, niezwykłego zabytku sztuki hydrotechnicznej, koncepcja którego powstała jeszcze w XIX wieku. Zaczęto ją realizować w 1911 roku, lecz ze względu na obie wojny światowe i powojenne zmiany granic nigdy nie ukończono. W zamierzeniach Kanał Mazurski (niem. Masurischer Kanal) miał być drogą wodną łączącą Wielkie Jeziora Mazurskie z Bałtykiem poprzez rzeki Łynę i Pregołę.

Kanał Mazurski wypływa z jeziora Mamry i całkowita jego długość do Łyny wynosi 50,4 km (z czego w Polsce mamy 20,2 km). Różnica poziomów wód między jeziorem a rzeką wynosi 111 m.

Wszystkie śluzy Kanału Mazurskiego możemy, pokonując nieznaczne przeszkody, zwiedzić w ciągu jednego dnia.

Przeczytaj cały tekst: Kanał Mazurski w jeden dzień

3. Wyczyny piratów drogowych z Olsztyna trafiają do sieci

Przemykanie na czerwonym świetle, stało się istną plagą olsztyńskich ulic. Nagrania przedstawiające łamanie przepisów drogowych, już trafiają do internetu. Filmy przesłał nam jeden z dziennikarzy obywatelskich

Skrzyżowanie ulic Wilczyńskiego i Sikorskiego, było miejscem licznych wypadków. Mimo to, jak informuje jeden z dziennikarzy obywatelskich, często dochodzi na nim do łamania przepisów. Lista wykroczeń jest długa, ale prawdziwą plagą wśród kierowców, jest przejeżdżanie na czerwonym świetle.


Jeżeli i Ty, chciałbyś zostać dziennikarzem obywatelskim, zarejestruj swoje konto w naszym Systemie Dziennikarstwa Obywatelskiego. Utworzenie własnego profilu zajmie Ci tylko chwilę! Wystarczy że:

1. Zarejestrujesz Swoje konto. Wypełniając dane, pamiętaj o podaniu aktualnego adresu e-mail.
2. Kliknij na link aktywacyjny, który otrzymasz w e-mailu. Zaloguj się do serwisu.
3. Uzupełnij swoje dane, załóż swój profil i zacznij pisać!

kr

Źródło: Platforma Dziennikarstwa Obywatelskiego

Olsztyńska24 Platforma Dziennikarstwa Obywatelskiego – Artykuły Internautów

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB