Quantcast

Piątek, 15 stycznia 2021. Imieniny Arnolda, Dory, Pawła

Najweselszy dzień w roku

2014-06-04 14:52:28 (ost. akt: 2014-06-04 15:25:53)

Dzień Matki i Dzień Dziecka w Publicznej Szkole Podstawowej w Marwałdzie

W tym roku, Rada Rodziców i nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej w Marwałdzie, postanowili zmienić formułę obchodów Dnia Matki – połączyli dwa wspaniałe święta Dzień Matki i Dzień Dziecka w jedno święto rodzinne. Z tej okazji, w sobotę 24 maja, na szkolnym boisku odbył się piknik, który poprzedziły występy dzieci. Przygotowały one piosenki, krótkie życzenia oraz drobne upominki dla rodziców.

Imprezę przemyślano tak, by rodzice razem z dziećmi przez kilka godzin spędzili czas na wesołej zabawie. Tor przeszkód, rozgrywki w rzucaniu balonem wypełnionym wodą czy mecz w dwa ognie pomiędzy dziećmi a rodzicami, to tylko niektóre atrakcje jakie czekały na uczestników imprezy. Zabawy, były idealną okazją do tego, by dzieci nauczyły się zasad fair play, dbania o swoje bezpieczeństwo. Natomiast rodzice, mieli możliwość porozmawiania i podzielenia się swoimi doświadczeniami wychowawczymi. Piknik zakończył się ogniskiem, gdzie po pieczeniu kiełbasek, szkolne gitarzystki wspólnie z zebranymi gośćmi, śpiewały znane piosenki.

Aby nie odchodzić od tradycji obchodów Dnia Mamy i Taty, 26 maja najmłodsze dzieci z oddziału przedszkolnego, przedstawiły program artystyczny złożony z wierszy i piosenek dla swoich najukochańszych rodziców. Po występach dzieci złożyły życzenia rodzicom i wręczyły im, wykonane przez siebie upominki. Na koniec, dzieci zaprosiły rodziców na wspólny, słodki poczęstunek.


Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB