Quantcast

Sobota, 23 stycznia 2021. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Nowi dziennikarze obywatelscy ze Stawigudy

2014-06-12 11:46:40 (ost. akt: 2014-06-12 12:04:19)

Autor zdjęcia: Beata Brokowska

W środę 11 czerwca, "Gazete Olsztyńską" odwiedzili gimnazjaliści ze Stawigudy. Poza zwiedzaniem drukarni i uczestniczeniem w kolegium redakcyjnym, wzięli udział w warsztatach podczas których, dołączyli do redakcji dziennikarzy obywatelskich.

W środę 11 czerwca, redakcję „Gazety Olsztyńskiej” odwiedzili uczniowie Gimnazjum w Stawigudzie. Gimnazjaliści mieli okazję zobaczyć, jak krok po kroku powstaje gazeta. Wycieczkę rozpoczęli od archiwum, później zwiedzili drukarnię i redakcję internetową Gazety. Mogli też zobaczyć, na czym polega łamanie, czyli komputerowy skład gazety, a nawet wziąć udział w redakcyjnym kolegium, na którym planuje się bieżące wydanie.

Na gości ze Stawigudy czekały też warsztaty dziennikarskie, podczas których dowiedzieli się, że aby być dobrym dziennikarzem, trzeba zaczynać od jak najmłodszych lat. Gimnazjaliści dowiedzieli się także, czym jest dziennikarstwo obywatelskie, na czym polega i czym różni się od zwykłego dziennikarstwa. W trakcie zajęć założyli swoje profile dziennikarzy obywatelskich i napisali pierwsze artykuły o... warsztatach i wycieczce do redakcji. A już wkrótce Gimnazjum w Stawigudzie założy na stronie Gazety specjalny profil dla uczniów ich szkoły.

— Wszystkie dzieci były zachwycone i żałowały, że wizyta w redakcji trwała tak krótko — mówiła Jolanta Banaś, opiekunka gimnazjalistów. — Takie warsztaty są dzieciom potrzebne. Dzięki nim mają okazję nauczyć się podstaw dziennikarstwa.
Po spotkaniu gimnazjaliści dostali w prezencie pamiątkowe jedynki, czyli pierwsze strony Gazety ze swoimi zdjęciami.

Wycieczka i warsztaty były efektem współpracy nawiązanej podczas warsztatów dziennikarskich prowadzonych przez Gazetę, które pod koniec maja odbyły się w Rybakach właśnie w gminie Stawiguda. — To dopiero początek naszej współpracy — zapowiada Jolanta Banaś.Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB