Quantcast

Czwartek, 6 maja 2021. Imieniny Beniny, Filipa, Judyty

Redakcja Olsztyńskiej 24 powiększa się

2014-06-12 13:55:50 (ost. akt: 2014-06-13 12:33:42)

Coraz więcej naszych czytelników zakłada swoje profile na "Olsztyńskiej 24" i dołącza do redakcji dziennikarzy obywatelskich. Najlepsze z nich trafiają na nasze portale informacyjne. My prezentujemy najlepsze z nich.

Każdego dnia, do naszej redakcji docierają dziesiątki artykułów, napisanych przez dziennikarzy obywatelskich. Wśród nich, zawsze można znaleźć kilka naprawdę dobrych tekstów, które zasługują na wyróżnienie. My prezentujemy kilka z nich, które ostatnio trafiły na nasze portale:

1. "Ełckie graffiti: mural w bramie obchodzi urodziny"

Mural poświęcony Zofii Nasierowskiej to chyba najładniejsze ełckie graffiti. Właśnie obchodzi pierwszą rocznicę swojego istnienia w bramie przy Armii Krajowej.

Zofia Nasierowska (1938-2011) była jednym z najwybitniejszych polskich fotografików, prywatnie żoną reżysera Janusza Majewskiego. Oboje w latach 90-tych ubiegłego stulecia zamieszkali
nad jeziorem Łaśmiady nieopodal Ełku.

Zofia Nasierowska była częstym gościem biblioteki miejskiej. Dlatego po jej śmierci nadane bibliotece jej imię (15 czerwca 2013 roku). Przy okazji powstał też w bramie przy Armii Krajowej poświęcony jej mural.


2. "Pięknieje nam kętrzyński dworzec"

Na razie wygląda na to, że budowlańcy dotrzymają terminu i 10 listopada zobaczymy nasz dworzec w nowej odsłonie.

Burmistrz Hećman chce, żeby należący do miasta budynek dworca był wizytówką miasta. Oprócz kas biletowych i poczekalni, w budynku znajdą swoją siedzibę stowarzyszenia i instytucje pozarządowe z Kętrzyna. Uporządkowany ma być też teren wokół dworca.

Przeczytaj cały tekst: Pięknieje nam kętrzyński dworzec

3. Bliżej podejść się nie da

Jak blisko można podejść do dzikich zwierząt, tak by ich nie spłoszyć? Po spotkaniu z wilkiem jednemu z naszych dziennikarzy obywatelskich udało się utrwalić na zdjęciach bliskie spotkania z innymi mieszkańcami lasu. Zapraszamy do przeczytania jego reportażu i obejrzenia galerii.

Czasami nadchodzi taki dzień, że udaje się podejść do dzikich zwierząt bliżej niż zwykle. To wielka nagroda i szansa na zrobienie ciekawych zdjęć. Taka była ostatnia sobota.

Jako licealista, spędzałem w lesie większość sobót i niedziel. Do torby (po masce P-Gaz) zabierałem bułkę, kiełbasę i przepadałem na długie godziny w kudypskich lasach. Do dziś z większością drzew w okolicach Kudyp jestem na Ty, chociaż te które pamiętam jako nastoletnie młodniki, są dziś pięćdziesięcioletnim lasem ... a niech to! Skąd w moich rodzicach było tyle zaufania, zarówno do mnie jak i do losu, nie mam pojęcia. Ojciec zabierał mnie do lasu od dziecka, więc być może było to dla niego wręcz powodem do dumy, że jako nastolatek, sam spędzam w lesie tyle godzin. Tego już się nie dowiem, ale tak było. Zabierałem z sobą również wojskową lornetkę i aparat fotograficzny - Smienę 8! Ani ta lornetka (6x40) ani ten aparat, bez zaangażowania ogromnej wyobraźni, nie były w stanie pokazać czegokolwiek. Kiedyś opublikuję tu kilka zdjęć z tamtych wypraw.

Przeczytaj cały tekst: Bliżej podejść się nie da

4. Młodzież uczy się jak założyć własną firmę

Osoby skupione w "Młodzieżowym Klubie Integracji Społecznej" wzięły udział w zajęciach, których tematem było zakładanie własnej firmy. Szkolenie przeznaczone było dla młodzieży deklarującej chęć założenia swego pierwszego biznesu.

W Bartoszycach i w Górowie Iławeckim odbyło się szkolenie z zakresu zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej. Szkolenie miało przede wszystkim stworzyć silną podstawę do zrobienia pierwszego kroku w biznesie, jakim jest własna działalność.

Młodzież zapoznała się z podstawowymi pojęciami dotyczącymi zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej. Podczas szkolenia uczestnicy wspólnie z prowadzącym omówili swoje pomysły na biznes, otrzymali wiedzę m.in. z obszaru marketingu, finansów, negocjacji, zarządzania.


Jeżeli i Ty, chciałbyś zostać dziennikarzem obywatelskim, zarejestruj swoje konto w naszym Systemie Dziennikarstwa Obywatelskiego. Utworzenie własnego profilu zajmie Ci tylko chwilę! Wystarczy że:

1. Zarejestrujesz Swoje konto. Wypełniając dane, pamiętaj o podaniu aktualnego adresu e-mail.
2. Kliknij na link aktywacyjny, który otrzymasz w e-mailu. Zaloguj się do serwisu.
3. Uzupełnij swoje dane, załóż swój profil i zacznij pisać!

Źródło: Platforma Dziennikarstwa Obywatelskiego

Olsztyńska24 Platforma Dziennikarstwa Obywatelskiego – Artykuły Internautów

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ca #1417665 | 81.190.*.* 14 cze 2014 07:58

    http://wiadomosci.onet.pl/olsztyn/port-w -sztynorcie-ma-klopoty-samorzad-boi-sie- o-swoje-plany-rozwoju/g4n56

    ! - + odpowiedz na ten komentarz