Quantcast

Wtorek, 19 stycznia 2021. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Newralgiczne skrzyżowanie na Sielskiej - ciąg dalszy nastąpił

2014-06-16 12:20:16 (ost. akt: 2014-06-16 13:49:23)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: zdjęcie ilustracyjne sxc.hu

Kilka miesięcy temu, opisywałam sytuację na skrzyżowaniu ulic Sielskiej i dojazdowej do Kłosowej na Dajtkach. Niedawno, zainstalowano na nim kamery - jak widać, skuteczność dziennikarstwa obywatelskiego jest znacząca.

Kilka dni temu, na skrzyżowaniu przy sklepie "Biedronka" (położonym u zbiegu ulicy Sielskiej z dojazdową od Kłosowej, przy ruchliwej DK 16), nareszcie pojawiły się kamery. Długo czekaliśmy na takie działanie.

Przypomnę, że kilka miesięcy temu opisywałam to skrzyżowanie, jako bardzo kolizyjne. Nie ma tygodnia, żeby nie zdarzały się na nim wypadki, zderzenia, stłuczki czy potrącenia pieszych na pasach. Sygnalizacja świetlna, jest przez dużą część kierowców traktowana jako "sugerowana". Wielu kierowców przejeżdża na tzw "wczesnym czerwonym" lub zupełnie lekceważy czerwone światła przy skręcie na Sielską lub przy wjeździe na nią. Efektem są nieprzyjemne i bolesne, a nawet śmiertelne, zdarzenia drogowe.

Ponadto, jak wiadomo, lotnictwo sanitarne ma swoją bazę na lotnisku w Dajtkach, więc ruch karetek jadących na sygnale z lotniska i na lotnisko jest tutaj duży (nawet kilka karetek na godzinę). W dodatku, krajowa "szesnastka", jako jedna z bardziej kolizyjnych w dróg w regionie, często jest miejscem wypadków do których, na ratunek ofiarom, pędzą karetki oraz wozy policyjne i strażackie.

Obserwacja i rejestracja ruchu na skrzyżowaniu, z pewnością będzie źródłem wielu ciekawych informacji na temat zachowań kierowców, dając przy tym służbom ochrony miasta możliwość analizy przyczyn zdarzeń drogowych w tym miejscu. Analiza obrazu z kamer, pozwoli też na ograniczenie nocnych, szaleńczych wyścigów motocyklowych po ul. Sielskiej i popisów pseudo rajdowców na parkingu przed sklepem "Biedronka".

Pozostaje mieć nadzieję, że kierowcy jadący z miasta w kierunku Ostródy zaczną zauważać kamery i zastosują się wreszcie do wskazań sygnalizacji świetlnej, co zmniejszy ilość niebezpiecznych zdarzeń w tym miejscu. Analizując sytuację na granicy miasta (wyjazd drogi krajowej nr 16 w kierunku na Ostródę), wskazane byłoby również zamontowanie kamer do końca dwupasmówki (do granicy miasta), zwłaszcza, że zwężenie drogi, ostry zakręt i zjazd w dół stają się często przyczyną wypadków.

Cieszy fakt, że miasto podjęło działanie co pozwala mieć nadzieję, iż w naszych, wspólnych sprawach sprawdzi się idea dziennikarstwa obywatelskiego.

Jeżeli i Ty, chciałbyś zostać dziennikarzem obywatelskim, zarejestruj swoje konto w naszym Systemie Dziennikarstwa Obywatelskiego. Utworzenie własnego profilu zajmie Ci tylko chwilę! Wystarczy że:

1. Zarejestrujesz Swoje konto. Wypełniając dane, pamiętaj o podaniu aktualnego adresu e-mail.
2. Kliknij na link aktywacyjny, który otrzymasz w e-mailu. Zaloguj się do serwisu.
3. Uzupełnij swoje dane, załóż swój profil i zacznij pisać!

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: babkazklasa

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. xxx #1419386 | 178.235.*.* 16 cze 2014 18:05

  anonimowy dziennikarz dorwał się i pisze. Kamery są do ITS a nie do monitoringu miasta. Jeżdzę codziennie do Ostródy i jakoś nie staranował mnie pędzący na sygnale wóz strażacki ani śmigłowiec. No ale dziś każdy może pisać co chce

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. ...... #1419374 | 178.235.*.* 16 cze 2014 17:47

   kierowaczom zabrac prawo jazdy

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. lll #1419283 | 37.30.*.* 16 cze 2014 16:00

   Tylko szkoda że nie ustawiono kamer na jadące samochody od strony Ostródy,bo od tamtej strony najczęściej samochody jadą na czerwonym.No ale cóż przecież to jest tylko Olsztyn:(

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. hura sukces #1419219 | 80.53.*.* 16 cze 2014 14:53

   artykuł na -1 Kamery zostały zamontowane bo jest tak sygnalizacja uliczna i musi być w systemie a nie bo jest nie bezpiecznie tak mi przykro że nie na prośbę mieszkańców heheeh

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  4. taki tam #1419196 | 84.39.*.* 16 cze 2014 14:21

   kierowcy jadący z miasta w kierunku Ostródy... Dokładnie tak.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (6)