Quantcast

Wtorek, 19 stycznia 2021. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Orzechowo. Niezwykły koncert w niezwykłym miejscu

2014-06-23 19:16:35 (ost. akt: 2014-06-26 11:31:26)

Męski Zespół Chorałowy z Bydgoszczy wystąpił w niedzielę w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela w Orzechowie, warmińskiej wsi, która właściwie już nie istnieje, bowiem w latach siedemdziesiątych został zakończony proces wysiedlania stąd Warmiaków. Został kościół, który pełni nie tylko rolę świątyni, ale także miejsca, w którym odbywają się wydarzenia kulturalne.

Muzycy byli pod urokiem i miejsca, i kościoła, w którym śpiewali po raz pierwszy.

- To rzeczywiście robi wrażenie. Dookoła jakaś ścieżka, bo trudno to nazwać drogą, i nagle zza wielu drzew wyłania się kościół, który ma widać swoją historię - powiedział po koncercie Mariusz Kończal, dyrygent chóru. – Nie spodziewaliśmy się też tak licznej publiczności.

Był to w tym roku pierwszy z cyklu koncertów, odbywających się z inicjatywy ks. Andrzeja Wiśniewskiego, proboszcza parafii. Bydgoski zespół wykonał m.in. utwory Mariana Sawy, Stanisława Moniuszki, Johanna Sebastiana Bacha. Partie solowe wykonał ks. Zbigniew Stępniak. Publiczność, która tłumnie przybyła na koncert, długo dziękowała muzykom oklaskami.

- Bardzo serdecznie dziękuję za przyjecie zaproszenia do naszej parafii i że panowie chcieli tutaj, wśród nas, wystąpić. Było naprawdę niesamowicie – powiedział na zakończenie ks. Andrzej Wiśniewski, dziękując w imieniu słuchaczy.

Piotr Różański

Maria Matrem:

Zdrowaś Królewno Wyborna:


Artykuł pochodzi z portalu dziennikarstwa obywatelskiego, olsztynska24.pl
Więcej o koncercie w Orzechowie w piątkowym wydaniu Tygodnia w Olsztynie i Powiecie


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. j #1424853 | 176.97.*.* 25 cze 2014 09:06

    Może napisalibyście o jakie Orzechowo chodzi bo ja znam Orzechowo w gminie Dobre Miasto i o dziwo nikt nikogo z tamtąd nie wysiedlił

    ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)