Quantcast

Czwartek, 6 maja 2021. Imieniny Beniny, Filipa, Judyty

Bezpieczna praca na wakacje

2014-06-24 11:08:15 (ost. akt: 2014-06-26 17:49:39)

Autor zdjęcia: Marta Szubryt

Wraz z początkiem czerwca, coraz więcej młodych osób szuka pracy na wakacje. Podobnie jak w poprzednich latach, OHP w Biskupcu przeprowadził akcję, mającą na celu uświadomienie młodzieży o wymogach stawianych przez pracodawców oraz o formalnych aspektach podjęcia wakacyjnej pracy.

23 czerwca 2014 r. w ramach inicjatyw „LATO OHP” zorganizowano warsztaty „Bezpieczna praca na wakacje”. Podczas warsztatu nasi klienci poznali metody poszukiwania pracy, dowiedzieli się przy jakich pracach potrzebna jest książeczka SANEPIDU, oraz rozwiano wątpliwości związane z posiadaniem nr NIP. Omówiono również kwestie bezpieczeństwa pracy w rolnictwie, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków.

Podczas burzy mózgów wyłoniły się pomysły jak samemu organizować sobie dobrze płatne zajęcie przy sprzedaży własnoręcznie wykonanych pamiątek lub runa leśnego. Warsztaty dodatkowo miały na celu wspomóc i uświadomić młodzież poszukującą pracy o prawnych aspektach zatrudniania młodocianych i rodzajach umowy o pracę.

Podczas spotkania pośrednik pracy przedstawił również ofertę pracy wakacyjnej w markecie. Dzięki temu „wyszły na jaw” braki naszych klientów odnośnie posiadania książeczki SANEPIDU. Dowodzi to, iż często my sami nie jesteśmy przygotowani do podjęcia zatrudnienia, potrafimy tylko narzekać że nie ma pracy. Uczestnicy zakończyli spotkanie wzbogaceni w potrzebne informację niezbędne do aktywnego poszukiwania pracy.

Akcja lato prowadzona jest przez całe wakacje, niosąc pomoc młodzieży uczącej się w sezonowym zatrudnieniu. Co więcej przez całe wakacje można będzie również skorzystać z porady doradcy zawodowego dotyczącej wyboru szkoły lub zawodu. Zapewniamy dostęp do profesjonalnych materiałów nt. zawodów, szkół posiadamy również filmy, gry szkoleniowe oraz testy na płytach CD dzięki którym łatwiej będziesz mógł podjąć decyzję o dalszym kształceniu i podjęciu pracy w danym zawodzie. Podpowiemy jak napisać profesjonalne CV i jak korzystnie wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej. Wszystkie osoby chętne aktywnie spędzić wakacje zapraszamy do naszych jednostek.

Jeżeli i Ty, chciałbyś zostać dziennikarzem obywatelskim, zarejestruj swoje konto w naszym Systemie Dziennikarstwa Obywatelskiego. Utworzenie własnego profilu zajmie Ci tylko chwilę! Wystarczy że:

1. Zarejestrujesz Swoje konto. Wypełniając dane, pamiętaj o podaniu aktualnego adresu e-mail.
2. Kliknij na link aktywacyjny, który otrzymasz w e-mailu. Zaloguj się do serwisu.
3. Uzupełnij swoje dane, załóż swój profil i zacznij pisać!

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: NOWE

Olsztyńska24 Platforma Dziennikarstwa Obywatelskiego – Artykuły Internautów

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB