Quantcast

Czwartek, 6 maja 2021. Imieniny Beniny, Filipa, Judyty

Dołącz do redakcji internetowej. Pisz o tym co ważne

2014-10-03 14:40:37 (ost. akt: 2014-10-03 14:49:19)

Codziennie do naszej redakcji portalu "Olsztyńska 24" dołącza kilku nowych dziennikarzy obywatelskich. Coraz więcej czytelników tworzy u nas swoje profile dziennikarskie i pisze o tym co ich drażni, ekscytuje i o czym chcieliby powiedzieć innym. Poniżej, prezentujemy kilka wybranych artykułów, które znalazły się na naszych stronach.

Każdego miesiąca, nasi dziennikarze obywatelscy piszą i publikują setki swoich artykułów. Nasi czytelnicy piszą o wszystkim co ich interesuje, cieszy i drażni. Wszystkie artykuły trafiają na nasz portal Olsztyńska 24, a wiele z nich, można znaleźć na innych, naszych stronach.

My chcielibyśmy zaprezentować kilka tych, które we wrześniu pojawiły się na naszych stronach:

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.1. Niemcy już wiedzą: NATO nas nie obroni

Niemiecki tygodnik Der Spiegel wie, to czego my tylko mogliśmy się domyślać. Niedawne deklaracje NATO, że sojusznicy będą bronić Polskę i kraje bałtyckie przed Rosją są mniej warte, niż papier na którym zostały spisane - w swoim artykule pisze jeden z naszych dziennikarzy obywatelskich. Czy rzeczywiście niemiecka prasa wie "coś więcej"?

- NATO nie będzie prawdopodobnie w stanie wywiązać się z gwarancji bezpieczeństwa udzielonych Polsce i państwom bałtyckim na niedawnym szczycie Sojuszu w Walii - napisał niemiecki tygodnik "Der Spiegel".

Przeczytaj cały tekst: Niemcy już wiedzą: NATO nas nie obroni

2. Parkowanie bez wyobraźni w Olsztynie nie ma końca

Parkowanie na ścieżkach rowerowych, zastawianie wjazdów czy zajmowanie dwóch lub trzech miejsc parkingowych - dziś (27 września) do naszej redakcji dotarło kolejne zdjęcie pokazujące, że "wyobraźnia i pomysłowość" kierowców w Olsztynie nie zna granic.

Niemal każdego dnia, na olsztyńskich ulicach i parkingach możemy zauważyć kolejne przykłady parkowania bez wyobraźni. Przykładem może być zdjęcie, jakie dziś (27 września) do naszej redakcji wysłał jeden z czytelników.


3. Moda na MotoVlogi

Motovlog jest rodzajem dziennika wideo nagranego przez osobę podczas jazdy motocyklem. Słowo to pochodzi z połączenia "motocykl", "wideo" i "blog". Osoba, która tworzy MotoVlog jest znana jako MotoVloger. Większość Motovlogerów przesyła swoje filmy na serwis YouTube.

Inaczej i prościej można zdefiniować motovlog jako motocyklistę, który wykorzystuje zamontowaną kamerę najczęściej na kasku z mikrofonem i porusza się po drogach, mówiąc o wszystkim co napotyka na swojej drodze.

Przeczytaj cały tekst: Moda na MotoVlogi

Chleb z takim niecodziennym dodatkiem kupiła pewna ostródzianka4. Ostródzianka kupiła chleb z nietypowym nadzieniem

Bywają chleby z różnymi rodzajami nadzienia: pestki słonecznika, dyni, zdarzają się też owoce. Ale niektóre piekarnie serwują chleb nadziewany na przykład pająkiem. Taki bochenek przytrafił się mieszkance Ostródy.

W niektórych orientalnych i egzotycznych kuchniach w menu trafiają się pieczone pająki. U nas jeszcze tego typu udziwnienia kulinarne uchodzą za dość odległe. Tymczasem w jednej z ostródzkich filii piekarni ze stolicy Warmii i Mazur, mieszczącej się przy ul. Jaracza mieszkanka Ostródy chciała kupić chleb ze słonecznikiem.Jeżeli i Ty, chciałbyś zostać dziennikarzem obywatelskim, zarejestruj swoje konto w naszym Systemie Dziennikarstwa Obywatelskiego. Utworzenie własnego profilu zajmie Ci tylko chwilę! Wystarczy że:

1. Zarejestrujesz Swoje konto. Wypełniając dane, pamiętaj o podaniu aktualnego adresu e-mail.
2. Kliknij na link aktywacyjny, który otrzymasz w e-mailu. Zaloguj się do serwisu.
3. Uzupełnij swoje dane, załóż swój profil i zacznij pisać!


Źródło: Platforma Dziennikarstwa Obywatelskiego

Olsztyńska24 Platforma Dziennikarstwa Obywatelskiego – Artykuły Internautów