Poniedziałek, 27 stycznia 2020. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Motosport nie tylko dla facetów

2014-10-07 11:30:47 (ost. akt: 2014-10-07 11:22:42)

Autor zdjęcia: Easy Lover

Kobiety na motocyklach, to coraz częstszy widok na naszych ulicach. Dla każdej motocyklistki maszyna wnosi do życia coś innego, coś oryginalnego. Moim zdaniem najciekawsze spojrzenie na motocyklizm mają właśnie kobiety. Tym razem wybrałam kilka dziewczyn, które udowadniają, że nie muszą być traktowane ulgowo i pokazują na co je stać!

Motocross... Żużel... Wyścigi... czyli wszystko co lubią... kobiety

Anna Jackowska - podróżniczka, samotnie pokonująca kilometry na motocyklu. Ania w 2010 roku wydała świetną książkę pod tytułem "Kobieta na Motocyklu" jest to relacja z podróży motocyklowej z Polski aż do Syrii i Jordanii oraz w 2011 roku książkę "Samotnie przez Bałkany", która spotkała się z dużym uznaniem, dostając nagrodę National Geographic Traveller 2010.

Ostatnio Ania wybrała się do Wietnamu - gdzie bawiła się na weselu, płynęła Deltą Mekongu, odwiedziła Hanoi, pokonała na skuterze 110 kilometrów oraz poznała wietnamskie sekrety na to jak skutecznie wyzdrowieć :) Zapraszam do odwiedzenia jej strony, możecie przeczytać o tych i innych przygodach Ani oraz przenieść się z Nią do magicznego świata, śledząc jej wyprawy :)Czołowa zawodniczka damskiego motocrossu w Polsce Joanna Miller - Mistrzyni Polski Kobiet w Motocrossie oraz uczestniczka Mistrzostw Świata. W naszym kraju nie ma zbyt wielu kobiet, z którymi mogłaby rywalizować, więc Joanna ściga się z mężczyznami i często z nimi wygrywa! Pochwalę się Wam, że miałam zaszczyt w tym roku osobiście porozmawiać z Joanną na zawodach w Lidzbarku Warmińskim! :)Klaudia Szmaj - pierwsza w Polsce i trzecia na świecie kobieta, która zdobyła licencję na występy w oficjalnych zawodach żużlowych! Na zawodach w Zielonej Górze na turnieju o Puchar MACEC Klaudia dojechała do mety na trzecim miejscu przed Fanelem Popą, zawodnikiem z Rumunii! Było to pierwsze w karierze pokonanie rywala w oficjalnych zawodach.Monika Jaworska "Katanka" #100 - To najszybsza i najbardziej utytułowana zawodniczka motocyklowa w Polsce ;) Członkini Kadry Narodowej, opracowała program szkoleń doskonalenia techniki jazdy motocyklem i pod jej okiem prowadzone są zajęcia. W 2013 roku zdobyła tytuł II Vice Mistrza Polski w klasie Supersport 600, a co najbardziej zasługuje na szacunek - Monika jest osobą niesłyszącą. Można? - Można! Dodatkowo, przygotowywany jest film dokumentalny o Monice :)Natalia Florek - utalentowana, młoda zawodniczka Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski i Alpe Adria klasa Supersport 600, testuje motocykle, jak również motocross nie jest jej obcy ;) Poza torem Natalia prowadzi swój salon urody i fryzur w Swarzędzu.Jeśli temat się komuś spodobał, zachęcam do zapoznania się z projektem "Jestem Motocyklistką", który pokazuje kobiety na motocyklach jeżdżące po naszych ulicach! Takie niby zwykłe, a jednak NIEZWYKŁE polskie motocyklistki. Oto link: Jestem motocyklistką

Jeżeli i Ty, chciałbyś zostać dziennikarzem obywatelskim, zarejestruj swoje konto w naszym Systemie Dziennikarstwa Obywatelskiego. Utworzenie własnego profilu zajmie Ci tylko chwilę! Wystarczy że:

1. Zarejestrujesz Swoje konto. Wypełniając dane, pamiętaj o podaniu aktualnego adresu e-mail.
2. Kliknij na link aktywacyjny, który otrzymasz w e-mailu. Zaloguj się do serwisu.
3. Uzupełnij swoje dane, załóż swój profil i zacznij pisać!

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: EL

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB