Poniedziałek, 27 stycznia 2020. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Polscy MotoVlogerzy: część II

2014-10-15 09:20:27 (ost. akt: 2014-10-15 09:18:30)
Materiał internauty

Materiał internauty

Autor zdjęcia: Easy Lover

Pamiętacie MotoVlogi? Coraz bardziej wciąga mnie ten temat i zwyczajnie nie mogę go wyczerpać! Okazało się, że jest ich już w Polsce więcej niż mogłoby się wydawać! Postanowiłam poszperać głębiej i do tej pory odnalazłam aż 24 kanały na serwisie YouTube. Zapraszam do przeczytania drugiej części "Polskich MotoVlogerów".

Zapraszam na drugą część materiału o wspaniałych Polskich MotoVlogerach. Udało mi się znaleźć ich wszystkich, w większości dzięki stronie Motovlog.pl, facebook'owemu fanpage'owi oraz dzięki poleceniu tych, z którymi miałam okazję rozmawiać.

"Na tym profilu znajdziecie filmy oraz informacje z polskiej sceny MotoVlogowej, którą tworzą sami MotoVlogerzy, zdjęcia, relacje, linki do kanałów, informacje o spotach oraz mnóstwo dobrej zabawy związanej z motocyklami! To właśnie MotoVlog POLSKA!" - Tak przedstawiają się sami MotoVlogerzy, a poniżej ja przedstawiam kilka ciekawych osobowości.

Coda MotoVlog - to jeden z moich ulubionych i chyba najpopularniejszych Motovlogerów. Każdego, kto jeszcze nie widział zapraszam na do przeczytania mojego wcześniejszego artykułu, w którym miałam okazję wspomniec parę słów na temat CODY i Mike'a lub na oficjalne kanały Coda MotoVlog oraz Mike12r1

Większość MotoVlogerów (chociaż nie wszyscy) występujących w drugiej części artykułu pochodzi z Warszawy i głównie tutaj nagrywają. Życzę miłej lektury!

Wizard MotoVlog - śmiga w okolicach Warszawy, stara się aby jego motovlogi niosły ze sobą jakiś przekaz. Zawsze przed nagraniem, ustala sobie odpowiedni temat, który chcę poruszyć i który w jego odczuciu byłby w jakiś sposób pomocny dla innych motocyklistów, zarówno dla początkujących jak i tych doświadczonych.

Prowadzi swój kanał od kwietnia tego roku, wcześniej robił nagrywki z przejazdów motocyklem i wrzucał je na inny kanał. Gdy zauważył, że jest zainteresowanie jego motovlogiem postanowił stworzyć odrębny kanał poświęcony tylko nagraniom na motocyklu.

Zdradził mi w tajemnicy, że ma jeszcze w planach rozpocząć nagrywanie, oprócz motovlogów i quickshotów (Quickshot - jest to seria filmów, złożona z pięciu krótkich zdarzeń losowych zarejestrowanych w czasie jazdy na motocyklu) specjalnej serii nagrań, które będą wykonane na kilka kamer i gdzie będzie więcej edycji wideo i montażu - już nie mogę się doczekać! Dodam, że do tej pory największe zainteresowanie widzów wzbudził film ze spotkania z motovlogerem Uniquesilver Motovlog oraz "pomocna dłoń motocyklisty" - obejrzyjcie!Vlog Casha - Cash również pochodzi z Warszawy, a motovloga prowadzi od czerwca 2014. Jeżeli chodzi o technikę to duży nacisk kładzie na jakość audio i video, odpowiednie wyciszenie mikrofonu, redukcję szumów, renderowanie wszystkiego w najlepszej jakości na jaką pozwala mu kamera GoPro Hero 2.

Jeżeli mowa o merytorycznej części jego vlogów to stara się swoim widzom przekazywać swoje przemyślenia na różne tematy, chociażby temat posiadania broni palnej w naszym kraju, czy zasadność jazdy w specjalnej odzieży motocyklowej. Oprocz tego na jego kanale znajdują się 3 fillmiki z techniki jazdy motocyklem, takie podstawowe podstawy, ponieważ sam jest początkującym motocyklistą.

Polecam obejrzeć jego kompilację, która odbiła się szerokim echem w mediach - udowadnia, że jednak można spotkać uprzejmego kierowcę na ulicy!Mash MotoVlog - jest z Warszawy i tu głównie wszystko nagrywa, prowadzeniem vloga zajmuje się od połowy sierpnia. Przy pracy nad swoim motovlogiem najbardziej kładzie nacisk na to, aby wypowiedzieć się na konkretny temat.

Nie nagrywa wszystkiego i niczego, tylko konkretne tematy. Walczy też z tym, aby przyciągnąć widzów i jakoś ich zaciekawić. Jego vlog jest o tyle wyróżniający się od innych, że prowadzi go zupełnie inne pokolenie - młodsze. Obejrzyjcie klip, w którym Mash przedstawia siebie:BartMoto - Mieszka w Warszawie, a motovlogi nagrywa od czerwca 2014 roku. Stara się, żeby jego filmy były jak najlepsze pod wzglendem technicznym. Koncentruje się przede wszystkim na jak najlepszej jakości video i audio.

Motovlogi są dla niego - tak jak sama jazda na motocyklu - odskocznią od codzienności. Lubi jeździć na wycieczki i komentować to co widzi, pokazywać fajne miejsca, a później przeglądać i obrabiać materiał oraz udostępniać go ludziom na serwisie YouTube. W wolnych chwilach Bart zajmuje się testowaniem motocykli.

Polecam obejrzeć film nagrany podczas urlopu w sierpniu tego roku. Przez 5 dni Bart wraz z kolegą przemierzyli sześć krajów: Polskę, Słowacje, Węgry, Słowenię, Austrię oraz Czechy i naliczyli ponad dwa tysiące kilometrów!HeveMotovlog - pochodzi z Lublina, w wieku 12 lat wyjechał do Anglii i dopiero dwa miesiące temu wrócił na stałe do Polski. Nagrywa filmy na motocyklu od około dwóch lat, motovlogi od około dwóch miesięcy. Najbardziej na filmach stara się o autentyczność, stara się być sobą i nie robić nic pod publikę.

Powiedział mi, że przede wszystkim stara się nie klnąć, gdyż i tak za często to robi ;) Motovlog, jest to jego sposób na podzielenie się frajdą i radością z możliwości bycia motocklistą z innymi ludźmi. Również jest to po częsći publiczny pamiętnik i sposób utrzymania z kontaktu z ludźmi, których zostawił poza granicami kraju, gdyż wiekszość z nich też jeździ na motocyklach.

W tajemnicy zdradził mi, że ma zamiar nagrywać również po angielsku! Heve śmiga Yamahą XVS 650 A Drag Star Classic, która jeszcze nigdy go nie zawiodła - a przejachała trasę Polska - Anglia już dwa razy! Oraz quadem Can-am Bombardier Outlander i właśnie film z tą zabawką polecam obejrzeć:Dla tych, którzy przeoczyli, polecam link do części pierwszej materiału o Polskich MotoVlogerach:
Polscy MotoVlogerzy: część I


EL

Jeżeli i Ty, chciałbyś zostać dziennikarzem obywatelskim, zarejestruj swoje konto w naszym Systemie Dziennikarstwa Obywatelskiego. Utworzenie własnego profilu zajmie Ci tylko chwilę! Wystarczy że:

1. Zarejestrujesz Swoje konto. Wypełniając dane, pamiętaj o podaniu aktualnego adresu e-mail.
2. Kliknij na link aktywacyjny, który otrzymasz w e-mailu. Zaloguj się do serwisu.
3. Uzupełnij swoje dane, załóż swój profil i zacznij pisać!

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: EL

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB