Quantcast

Wtorek, 20 kwietnia 2021. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Ułatwić życie i pomóc pomocy społecznej

2014-11-16 12:00:00 (ost. akt: 2014-11-18 10:33:35)

Autor zdjęcia: sxc.hu

O problemach lokatorów i pracowników kompleksu Domu Pomocy Społecznej w Olsztynie, napisała jedna z naszych dziennikarek obywatelskich. Zapraszamy do lektury.

Często odwiedzam koleżankę, która jest mieszkanką Domu Pomocy Społecznej przy ul. Paukszty w Olsztynie. W tym kompleksie mieści się też m.in. Ośrodek Mieszkalno-Rehabilitacyjny, Dom Pomocy Społecznej dla osób nie widzących i niedowidzących, Środowiskowy Dom Samopomocy. Jest to razem pokaźna liczba ludzi, będących pod opieką tych ośrodków - jak i duża ilość personelu.

Wielu z tych ludzi prowadzi w miarę samodzielny tryb życia, jednak niedomogi związane z ich wiekiem i różnego rodzaju niepełnosprawnością, są dużym utrudnieniem w wielu sprawach życiowych, wymagających wyjścia z domu na zewnątrz. Np. dotarcie do poczty przy ul.Wańkowicza lub najbliższego w tej okolicy bankomatu, jest dla wielu osób przeszkoda nie do pokonania (wieloetapowe schody do ul.Wańkowicza lub pokonanie piechotą drogi od strony ul. Turowicza i Barcza).

Czy w tej sytuacji, nie należałoby pomyśleć o możliwości zainstalowania przy wymienionym budynku (kompleksie) skrzynki pocztowej i bankomatu? Ułatwiło by to życie pensjonariuszom i pracownikom tych ośrodków. Może właśnie jest to temat dla nowo wybranych radnych?

Java

Jeżeli i Ty, chciałbyś zostać dziennikarzem obywatelskim, zarejestruj swoje konto w naszym Systemie Dziennikarstwa Obywatelskiego. Utworzenie własnego profilu zajmie Ci tylko chwilę! Wystarczy że:

1. Zarejestrujesz Swoje konto. Wypełniając dane, pamiętaj o podaniu aktualnego adresu e-mail.
2. Kliknij na link aktywacyjny, który otrzymasz w e-mailu. Zaloguj się do serwisu.
3. Uzupełnij swoje dane, załóż swój profil i zacznij pisać!

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Java

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Czytelnik #1575166 | 83.24.*.* 25 lis 2014 13:32

    Skrzynki pocztowej i bankomatu tam nie ma a na pewno by się przydały!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz