Quantcast

Wtorek, 19 stycznia 2021. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Mobilne Planetarium - atrakcja, rozrywka, nauka

2014-11-22 21:01:00 (ost. akt: 2014-11-25 08:39:31)

Autor zdjęcia: Mobilne Planetarium Cassiopeia

Pierwsze na Warmii i Mazurach Mobilne Planetarium CASSIOPEIA - przyjedziemy do Państwa w dowolne miejsce, aby zaprosić do odbycia niezapomnianej wędrówki po najciekawszych i najpiękniejszych zakątkach Wszechświata. Oferujemy niebanalną formę rozrywki połączoną z nauką.

Zastanawialiście się kiedyś nad tym: Dlaczego Słońce wędruje po niebie i czy zawsze wygląda tak samo? Jak wygląda z bliska Księżyc, planety, oraz inne drobne ciała Układu Słonecznego? Dlaczego niebo jest niebieskie, a w dzień nie widać gwiazd?

Pod rozgwieżdżonym niebem naszego Planetarium, postaramy się znaleźć odpowiedzi na te i inne pytania... Pokażemy najpiękniejsze zakątki Wszechświata, opowiemy wiele ciekawych historii, udowodnimy, że Mikołaj Kopernik się nie mylił.

Mobilne planetariumjest wyjątkowym narzędziem dydaktycznym, pozwalającym na pokazanie zjawisk astronomicznych i geograficznych zachodzących na niebie oraz zilustrowanie praw fizycznych rządzących ruchem ciał niebieskich. Dla młodszych i starszych to okazja do poszerzenia swojej wiedzy i odbycia fantastycznej podróży w niezwykły świat astronomii.

Głównym elementem Mobilnego Planetarium CASSIOPEIA jest nadmuchiwana kopuła zapewniająca całkowitą ciemność, co jest niezbędne dla uzyskania odpowiedniej wyrazistości pokazywanych gwiazd, planet oraz innych obiektów i zjawisk astronomicznych. Cyfrowy system projekcyjny pozwala uzyskać przestrzenny, ruchomy a co najważniejsze, realistyczny obraz dający wrażenie patrzenia w rzeczywiste, rozgwieżdżone niebo.

Oferujemy Państwu niebanalną formę rozrywki połączoną z nauką o Wszechświecie i zjawiskach astronomicznych. Mobilne Planetarium jest ciekawym rozwiązaniem przeprowadzenia lekcji szkolnej, atrakcyjnym uzupełnieniem imprez szkolnych, miejskich, biznesowych i wielu innych.

Zapraszamy do współpracy szkoły, przedszkola, firmy, organizacje i osoby prywatne.
mobilne-planetarium.pl
facebook.com/pokazyastronomiczne

Jeżeli i Ty, chciałbyś zostać dziennikarzem obywatelskim, zarejestruj swoje konto w naszym Systemie Dziennikarstwa Obywatelskiego. Utworzenie własnego profilu zajmie Ci tylko chwilę! Wystarczy że:

1. Zarejestrujesz Swoje konto. Wypełniając dane, pamiętaj o podaniu aktualnego adresu e-mail.
2. Kliknij na link aktywacyjny, który otrzymasz w e-mailu. Zaloguj się do serwisu.
3. Uzupełnij swoje dane, załóż swój profil i zacznij pisać!

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: MobilnePlanetarium

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB