Quantcast

środa, 27 stycznia 2021. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

I Ty możesz dołączyć do redakcji Olsztyńskiej 24!

2014-11-25 16:30:31 (ost. akt: 2014-11-25 14:22:58)

Autor zdjęcia: O24

Każdego dnia, powiększa się nasze grono dziennikarzy obywatelskich. Coraz więcej naszych czytelników zakłada swoje profile na portalu "Olsztyńska 24" i pisze o tym, co ich denerwuje, cieszy i wzbudza kontrowersje. Poniżej prezentujemy kilka artykułów, które z radością umieściliśmy na naszych stronach, gdzie cieszyły się dużym zainteresowaniem pozostałych internautów.

Jak informujemy na każdym kroku, ideą "Olsztyńskiej 24", było udostępnienie naszym czytelnikom portalu, na którym pojawiałyby się ich artykuły. Recenzje, zapowiedzi i relacje z wydarzeń oraz komentarze i opinie - to najczęstsze formy, jakie przyjmują teksty napisane przez naszych dziennikarzy obywatelskich.

Poniżej, chcielibyśmy zaprezentować kilka tekstów, które cieszyły się dużym zainteresowaniem naszych internautów. Zapraszamy do lektury!

1. Zapłonęły świeczki dla Warmiaków w Orzechowie

Tydzień temu, dzięki przeprowadzonej akcji społecznej, stara część zaniedbanego cmentarza w Orzechowie ukazała setki grobów. Wczoraj na tych odsłoniętych grobach zapłonęły znicze.

Tak dawno nie było ty tylu zniczy… – mówią Ci, którzy co roku odwiedzają cmentarz parafialny w Orzechowie – nie wiedzieliśmy, że tak wielu ludzi tu spoczywa…

Obok czynnego cmentarza przykościelnego nekropolię orzechowską tworzą też stare, w większości nie będące już pod niczyją opieką groby. Pozostały namacalną pamiątką po społeczności Warmiaków, która tu żyła przed wojną i w latach powojennych, zanim została zmuszona do opuszczenia wsi Orzechowo w związku z wysiedlaniem w trakcie tworzenia Imperium Łańskiego.

Przeczytaj cały tekst: Zapłonęły świeczki dla Warmiaków w Orzechowie

2. W Olsztynie parki zazieleniają się... gruzem

Przed wyborami samorządowymi wielu kandydatów mówi o zazielenianiu Olsztyna, o tym ile zostało zrobione lub co dopiero zostanie. W programach wyborczych miasto się zazielenia. A jaka jest codzienność? Przykład z jednego miejsca - parku im. Janusza Korczaka, istniejącego w planach już od ponad 10 lat. A teren zielony systematycznie znika... przysypywany gruzem budowlanym.

Kiedy ponad 10 lat temu szukałem mieszkania, brałem pod uwagę dostęp do terenów zielonych. Kupiłem sobie mieszkanie na Osiedlu Mleczna. Przed oknami (za ulicą) miałem teren zielony (dawne ogródki działkowe) i rzekę Łynę. W planach nawet ten park miał nazwę - park im. Janusza Korczaka. Dość szybko jednak doświadczyłem miejskiego poglądu na tereny zielone. Owszem, zaczęły się inwestycje, ale zupełnie inne niż myślałem.


3. Jesienne Mazury: smętne, ale piękne

Jesień mieliśmy najpierw piękną, taką złoto-polską. Teraz mamy ponurą, jakby angielską :)

Zdjęcia z okolic Miłek-Wydmin (powiat giżycki). Zrobione w ostatnią sobotę.

Przeczytaj cały tekst: Jesienne Mazury: smętne, ale piękne

Efektem przenikania ideologii gender do społeczeństwa, jest pomieszanie i zamazanie różnić pomiędzy płciami. 4. Masz 16 lat? Sam zdecydujesz czy jesteś mężczyzną czy kobietą

Ustawę o uzgodnieniu płci przygotowali posłowie Twojego Ruchu. Trafiła ona do nadzwyczajnej podkomisji w Sejmie. Ustawa uprawniałaby do zmiany płci pod pewnymi warunkami już od 16 roku życia.

Jeżeli Sejm przyjmie ustawę w zaproponowanej przez TR fromie, to do zmiany płci nie trzeba będzie poddawać się żadnym procedurom medycznym, związanym ze zmianą narządów płciowych. Wystarczy własne przekonanie o swojej płci.


Jeżeli i Ty, chciałbyś zostać dziennikarzem obywatelskim, zarejestruj swoje konto w naszym Systemie Dziennikarstwa Obywatelskiego. Utworzenie własnego profilu zajmie Ci tylko chwilę! Wystarczy że:

1. Zarejestrujesz Swoje konto. Wypełniając dane, pamiętaj o podaniu aktualnego adresu e-mail.
2. Kliknij na link aktywacyjny, który otrzymasz w e-mailu. Zaloguj się do serwisu.
3. Uzupełnij swoje dane, załóż swój profil i zacznij pisać!

Źródło: Platforma Dziennikarstwa Obywatelskiego

Olsztyńska24 Platforma Dziennikarstwa Obywatelskiego – Artykuły Internautów