Quantcast

Wtorek, 19 stycznia 2021. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Niebezpieczne prognozy: kolejne załamanie pogody

2015-01-10 11:29:49 (ost. akt: 2015-01-10 11:33:53)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Arch. GG

Po krótkiej stabilizacji w pogodzie czas na kolejne załamanie pogody. Na chwilę obecną, sytuacja jest jeszcze nie pewna, dlatego proszę nie traktować tych prognoz na poważnie.

W dniu dzisiejszym (piątek 09.01) oraz w sobotę (10.01,) Polska znajdzie się w centrum dwóch, różnych układów barycznych. Głęboki układ niskiego ciśnienia aktualnie znajduje na północy Europy (Litwa, Łotwa), inna sytuacja panuje u naszych południowych sąsiadów, gdzie panuje wyż. Po między układami, zwiększyła się różnica ciśnień, a co za tym idzie wzrosła prędkość wiatru. Niż (na szczęście nie jest głęboki)i nie obiera typu "orkanu" tylko "wichurą" (porywy wiatru w województwie Warmińsko-Mazurskim, mogą dochodzić do 90 km/h). Jakie mogą być tego skutki? Oczywiście powalone drzewa, przerwy w dostawie prądu, itp.

Na chwilę obecną jest bardzo trudno określić trajektorie niżu, prognozowanego na sobotę. Dokładnie nie wiemy co może się dziać. Możemy tu jednak spekulować z porywami wiatru. Bardziej pewniejsze prognozy podamy Państwu jutro, chociaż także będzie ciężko określić położenie niżu.

Zachęcamy do zaglądania na naszą stronę www, gdzie znajdziecie jeszcze więcej informacji pogodowych na weekend. Wydaliśmy także ostrzeżenie meteorologiczne przed wiatrem na dzisiejszą noc.

Link do strony znajdziesz tutaj.
Link do ostrzeżeń meteo: tutaj.

Jeżeli chciałbyś zostać Dziennikarzem Obywatelskim i pisać o sprawach ważnych dla Ciebie i Twojego regionu, zarejestruj swoje konto w naszym Systemie Dziennikarstwa Obywatelskiego. Utworzenie własnego profilu zajmie Ci tylko chwilę! Wystarczy że:

1. Zarejestrujesz Swoje konto. Wypełniając dane, pamiętaj o podaniu aktualnego adresu e-mail.
2. Kliknij na link aktywacyjny, który otrzymasz w e-mailu. Zaloguj się do serwisu.
3. Uzupełnij swoje dane, załóż swój profil i zacznij pisać!

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: WMLB

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB