Quantcast

Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Babcia i Dziadziuś ktoś bardzo ważny w życiu człowieka

2015-01-26 12:00:00 (ost. akt: 2015-01-26 16:32:33)

Autor zdjęcia: Izabela Danilewicz

Rola babci i dziadka uległa znacznej zmianie na przestrzeni ostatnich lat, kiedyś była ważniejsza i nieco bardziej doniosła. Dzisiejszy świat w swoim szalonym pędzie dotknął także naszych Dziadków, którzy stali się bardziej nudni i nieciekawi w zderzeniu z facebookiem czy komputerowymi grami. Dlatego tak ważne jest aby edukować młodych ludzi i przypominać im jak wielką skarbnicą miłości i wiedzy są seniorzy rodzin.

Takie zadanie postawili przed sobą nauczyciele Szkoły Podstawowej w Olsztynku państwo Katarzyna i Maciej Hacia. W dniu 22 stycznia 2015r odbyła się pod patronatem Pani Dyrektor Beaty Bukowskiej uroczystość zatytułowana Rodzinne kolędowanie z Babcią i Dziadkiem.
Okazją do spotkania z seniorami rodzin stały się dni babci i dziadka, które obchodzimy 21
i 22 stycznia każdego roku.

Pani Katarzyna wraz z uczniami klasy II A, której jest wychowawczynią przygotowała ciekawy program artystyczny. Uczniowie mieli okazje zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie, ale przede wszystkim przekazać przybyłym z tej okazji seniorom wyrazy swojej miłości i wdzięczności za ich poświęcenie i troskę.

Deklamowane utwory przeplatane były pięknymi polskimi kolędami, które przy akompaniamencie pana Macieja śpiewali wszyscy uczestnicy spotkania. Wzruszeniom i niezapomnianym przeżyciom nie było końca, a atmosfera, jaka towarzyszyła nam tego wieczora na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i ich najbliższych.

W rodzinnym kolędowaniu wzięli udział także seniorzy z Domu Dziennego Pobytu w Olsztynku, którzy bardzo chętnie włączają się w życie naszej klasy i Szkoły, a my czujemy się zaszczyceni ich obecnością.
Na zakończenie spotkania goście mieli okazję skorzystania ze słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców uczniów klasy II A – wszystkim bardzo smakowało.

To już kolejna, rodzinna impreza, organizowana w Szkoły Podstawowej w Olsztynku. Każde takie spotkanie to okazja do edukowania młodzieży w sposób nietypowy i niewątpliwie bardzo interesujący. Dzieci poznają tam takie wartości jak: rodzina, szacunek dla starszych, patriotyzm i tradycja dzięki temu mają szansę stać się lepszymi i mądrzejszymi ludźmi.

Izabela Danilewicz

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Izabelka

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB