Quantcast

Niedziela, 17 stycznia 2021. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Wyż "LUISA" oraz znaczna poprawa pogody

2015-03-16 22:00:00 (ost. akt: 2015-03-17 15:08:16)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: sxc

Przez kilka dni z rzędu pogoda nad naszym województwem panowała w kratkę. Raz padał deszcz, a raz pojawiało się Słońce nie zapominajmy także o umiarkowanych porywach wiatru. Obecnie modele przewidują znaczną poprawę pogody, dzięki rozbudowanemu wyżu o imieniu "LUISA", którego centrum znajduje się nad Rosją.

Obecność tak dużego układu wysokiego ciśnienia jest rzadko spotykanym zjawiskiem w tak wczesnej porze roku jakim jest marzec. Częściej takie układy spotykane są w okresie zimowym, które sprowadzają arktyczną masę powietrza z północy, ale tym razem na szczęście tak nie będzie. Za pośrednictwem owego wyżu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie.

W godzinach porannych nad Warmią i Mazurami obserwowano zachmurzenie całkowite lub umiarkowane, ale w ciągu kilku następnych dni niebo będzie bezchmurne z przewagą dużej ilości słońca. Już jutro zaznaczać się będzie dość znaczna poprawa pogody. Ciśnienie w centrum niżu trochę osłabnie, ale nadal będzie bardzo wysokie, będzie osiągać ono do 1045 hPa.

Najnowsze obserwacje modeli numerycznych wykazały, że najpogodniejsza aura pogodowa będzie odnotowywana na całym obszarze naszego województwa. Temperatura także powędruje w górę i w najcieplejszym momencie dnia słupki rtęci mogą pokazywać 10-11 stopni.

Miejmy na uwadze, że poranki mogą być chłodne z związku napływu powietrza polarno-kontynentalnego. No niestety, w dalszym ciągu należy spodziewać się umiarkowanych porywów wiatru do 30-45 km/h. Jego najwyższa wartość może osiągać w godzinach wieczornych i nocnych. W kolejnym dniu tj. środa w dalszym ciągu pogoda będzie bezchmurna oraz słoneczna z temperaturami dochodzącymi do 5-8 stopni Celsjusza.

***
Jeżeli i Ty, chciałbyś zostać dziennikarzem obywatelskim, zarejestruj swoje konto w naszym Systemie Dziennikarstwa Obywatelskiego. Utworzenie własnego profilu zajmie Ci tylko chwilę! Wystarczy że:

1. Zarejestrujesz Swoje konto. Wypełniając dane, pamiętaj o podaniu aktualnego adresu e-mail.
2. Kliknij na link aktywacyjny, który otrzymasz w e-mailu. Zaloguj się do serwisu.
3. Uzupełnij swoje dane, załóż swój profil i zacznij pisać!

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: wimlowcyburz

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB