Quantcast

Poniedziałek, 25 stycznia 2021. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

Znaczne ocieplenie

2015-03-24 08:15:17 (ost. akt: 2015-03-24 08:15:10)

Autor zdjęcia: sxc.hu

Za nami ładne oraz słoneczne dni z dużą ilością Słońca. Jedynym minusem to silniejsze porywy wiatru oraz znaczne spadki temperatur. Przed nami kilka dni ciepłej oraz pogodnej aury pogodowej, natomiast od czwartku pojawi się większe zachmurzenie z których może nie co popadać.

Układ wysokiego ciśnienia o imieniu "Natasha", który pilnuje nam od kilku dni ładnej i słonecznej pogody, już dziś przemieścił się nad Ukrainę. Najnowsze aktualizacje modeli przewidują dalszą wędrówkę tego wyżu na wschód. W czasie przemieszczania się owego wyżu dalej na wschód nad częścią Starego Kontynentu rozbuduje się długa fala górna, która będzie przebiegać od części północnej, aż po część południową Europy.

Wraz z rozbudową tej fali będzie przemieszczać się masa cieplejszego powietrza polarno-morskiego z południa, która będzie sprawiać wzrost temperatury na terenie całej Europy, ale także Polski oraz naszego woj. Warmińsko-Mazurskiego. Wraz z przemieszczającym się ciepłym powietrzem będzie towarzyszyć również zwiększona wilgoć w dolnej jak i górnej troposferze (czwartek). Związku z tym już od czwartku należy spodziewać się wzrostu zachmurzenia z lokalnie występującymi opadami mżawki oraz deszczu.

Właśnie w tym dniu prognozuje się wkroczenie nad część naszego województwa pofalowanego frontu atmosferycznego. Zwiastun ciepłej oraz wilgotnej polarno-morskiej masy powietrza doprowadzi do wzrostu temperatury powietrza, gdzie już we wtorek ( 24 marca ) może sięgać 10-11 stopni Celsjusza, natomiast w środę ( 25 marca ) temperatura podskoczy do 14-16 stopni Celsjusza.

Zapraszamy na naszą stronę internetową.

***
Jeżeli i Ty, chciałbyś zostać dziennikarzem obywatelskim, zarejestruj swoje konto w naszym Systemie Dziennikarstwa Obywatelskiego. Utworzenie własnego profilu zajmie Ci tylko chwilę! Wystarczy że:

1. Zarejestrujesz Swoje konto. Wypełniając dane, pamiętaj o podaniu aktualnego adresu e-mail.
2. Kliknij na link aktywacyjny, który otrzymasz w e-mailu. Zaloguj się do serwisu.
3. Uzupełnij swoje dane, załóż swój profil i zacznij pisać!

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: wimlowcyburz

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB