Quantcast

środa, 27 stycznia 2021. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Nasza szkolna blogosfera

2015-04-04 12:00:00 (ost. akt: 2015-04-08 09:25:10)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: sxc.hu

Być może osoby, które znasz, posiadają własnego bloga, kanał na YouTube, albo ciekawy profil na Instagramie, a Ty jeszcze o tym nie wiesz… Każda z tych osób może zaciekawić czymś wyjątkowym…

10 lutego jest Dniem Bezpiecznego Internetu. W tym dniu dziennikarze z II LO robili wywiady z koleżankami i kolegami, którzy w szczególny sposób realizują swoje pasje czy zainteresowania i dzielą się nimi na blogach. Takie działanie niejednokrotnie inspiruje i motywuje innych ludzi do robienia tego samego. Autorzy blogów rozwijają swoje umiejętności, zdobywają dodatkową wiedzę i doświadczenie, nawiązują nowe znajomości, a przede wszystkim tworzą coś, co sprawia im ogromną przyjemność i satysfakcję.

Internet jest częścią życia prawie każdego młodego człowieka. Internauci spędzają niezliczoną ilość godzin, przeglądając interesujące kanały na YouTube, lub oglądając profile na Instagramie. Rozrywka i przyjemność osiągane w sieci są tym, czego wszyscy potrzebujemy, a ich dostępność o dowolnej porze znacznie podnosi ich walory. Większość z nas posługuje się wieloma portalami społecznościowymi. Warto dać sobie szansę i stworzyć własny blog. Być może zainteresujemy naszą pracą innych ludzi.

Oto kilka ciekawych profili, lekturę których polecam z myślą o udziale w internetowym życiu:

Instagram:

@doitforapancake - Jest to świetny profil, warty uwagi, z niezliczoną ilością świetnych zdjęć, szczególnie ciekawy dla ludzi kochających jedzenie, gotowanie i wszelkie rytuały związane z nim  . Można na nim spędzić naprawdę wiele czasu, czerpiąc inspirację na zdrowe i smaczne posiłki. Dodatkowo zachęcam do odwiedzenia bloga http://doitforapancake.blogspot.com

@mizu_princess - To kolejny profil, który naprawdę warto odwiedzić (tak twierdzi wiele osób, które spróbowały i już tam zostały ). Jest pełen świetnych postów (można już nie wyjść  ), które z pewnością poprawią nam nastrój.

YouTube:

Kanał TymoteX Studio - Jego autorem jest Tymek Tołwiński, który na swoim kanale przedstawia różne gry (nie tylko). Sam także zajmuje się w części ich komentowaniem (szkolny PewDiePie ). Skorzystajcie z tego, a nie zawiedziecie się!

Blogi:

wBiznesie - Autor bloga, Oliwier Tarankiewicz, pisze ciekawe artykuły, dotyczące pomysłów na biznes. Strona ta zawiera także serię „World”, przedstawiającą nietypowe ciekawostki, informacje o różnych państwach. Warto odwiedzić tego bloga- stąd można się naprawdę wiele dowiedzieć.

Kebab24 - Jest to blog dla miłośników kebabów- czytając go będą wniebowzięci. Znajdziemy tu przede wszystkim mnóstwo przepisów, a także recenzje i polecane elbląskie lokale, które je sprzedają.

Moje Pasje ze smakiem - To świetna strona poświęcona pieczeniu i gotowaniu. Zawiera wiele przepisów na ciasta, ciasteczka, babeczki, pomysły na śniadania i kolacje i wiele, wiele więcej… Dodatkowo znajdziecie tam zdjęcia, które wprost zachęcają do tego, by wypróbować te pyszności. Czy można chcieć więcej?

Serdecznie polecam do odwiedziny fanpage'a(drużynowej) Dominiki Binko, która aktywnie uczestniczy w Związku Harcerstwa Polskiego Hufiec Elbląg.

Wszystkie osoby zainteresowane zapraszam do odwiedzin.
http://bryza.elblag.zhp.pl/
http://www.elblag.zhp.pl

albo:
Pezjaże mojej wyobraźni - Ten blog jest dla tych, którzy lubią poezję. Jego autorka pisze wiersze. Od niedawna zamieszcza też rozdziały swojej powieści. Warto wejść, poczytać i zostawić komentarz.

Wszystkich internautów- zagorzałych, świeżych i sporadycznych- zachęcam do odwiedzania wspomnianych wyżej blogów, profili, stronek i zostawiania tam komentarzy lub pytań. Nic nas to nie kosztuje, a autorów prac, które oglądamy na pewno zmotywuje do pracy, co zaowocuje ciekawszym materiałem w przyszłości. Nie oglądajmy niczego biernie!

Warto być częścią społeczności internetowej- jest nas coraz więcej i produkujemy treści coraz lepszej jakości. Dzięki wymianie informacji wiemy i uczymy się więcej, szybciej i o każdej porze dnia.

***
Jeżeli i Ty, chciałbyś zostać dziennikarzem obywatelskim, zarejestruj swoje konto w naszym Systemie Dziennikarstwa Obywatelskiego. Utworzenie własnego profilu zajmie Ci tylko chwilę! Wystarczy że:

1. Zarejestrujesz Swoje konto. Wypełniając dane, pamiętaj o podaniu aktualnego adresu e-mail.
2. Kliknij na link aktywacyjny, który otrzymasz w e-mailu. Zaloguj się do serwisu.
3. Uzupełnij swoje dane, załóż swój profil i zacznij pisać!

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: KarinaMaj

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB