Quantcast

Poniedziałek, 25 stycznia 2021. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

Skatepark pod Dywitami już otwarty!

2015-04-20 09:51:32 (ost. akt: 2015-04-20 15:52:54)

Autor zdjęcia: UG Dywity

Ani gradobicie, ani deszcz, ani wiatr i śnieg nie przeszkodziły w dobrej zabawie i otwarciu skateparku w Różnowie! Miało być hucznie, ekstremalnie, z przytupem i... tak właśnie było. Otworzony w sobotę (18.04) skatepark to najprawdopodobniej pierwszy tego typu obiekt dla miłośników desek, rolek, wrotek i rowerów na terenach wiejskich w regionie Warmii i Mazur.

Uczestników wydarzenia skutecznie rozgrzewał brazylijskimi sambami na bębnach zespół Warmia Rythm Team, nie zabrakło też ogniska z kiełbaskami, ciepłej strawy i gorących napojów. Symboliczną wstęgę trzymaną przez Jacka Szydło, wójta Gminy Dywity i Monikę Kur-Rydzewską, prezes stowarzyszenia Warmińska Wieś z Różnowa przecięła młodzież na deskach i rowerach.

Otwarcie skateparku w Różnowie zgromadziło ponad 200 osób, w tym wielu młodych ludzi z Olsztyna, którzy przyjechali na BMX-ach, aby na własnej skórze sprawdzić, jak sprawuje się plac z przeszkodami.

— Jest wykonany po mistrzowsku — dało się słyszeć opinie profesjonalnych skaterów. — Wszystko jest przemyślane, nawierzchnia jest równa jak stół, przeszkody stoją w odpowiedniej odległości. Pełna profeska!


Budowa skateparku, boiska do koszykówki i wiaty była możliwa dzięki dofinansowaniu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich „Odnowa i rozwój wsi” oraz środków z budżetu Gminy Dywity. Wszystko zaczęło się jednak kilka lat wcześniej od pomysłu Piotrka i Mikołaja, młodych mieszkańców Różnowa. Potem dołączyła do nich grupa młodzieży Różnowers, z którą stowarzyszenie Warmińska Wieś z Różnowa przygotowała koncepcję i makietę skateparku (dzięki grantowi z programu Działaj Lokalnie).

— Gdy młodzi ludzie przyszli do mnie po raz pierwszy i usłyszałam o pomyśle budowy skateparku w Różnowie, to pomyślałam o tym, jak o locie w kosmos — mówiła podczas uroczystości Monika Kur-Rydzewska. — Jednak dzięki determinacji stowarzyszenia, młodzieży, mieszkańców Różnowa i przychylności władz gminy wszystko udało się doprowadzić do szczęśliwego finału.

Po opracowaniu makiety i koncepcji dopracowany pomysł został przedstawiony Wójtowi i Radzie Gminy Dywity. Spodobał się. Gmina zabezpieczyła działkę pod budowę skateparku oraz wkład własny w wysokości 88 tys. zł do projektu, który poprzez LGD „Warmiński Zakątek” do Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich z działania „Odnowa i rozwój wsi” złożyło stowarzyszenie Warmińska Wieś z Różnowa. Ostatecznie inwestycja kosztowała około 270 tys. zł.

— Otwarcie obiektu w Różnowie to poniekąd historyczna chwila — mówi Jacek Szydło, wójt Gminy Dywity. — To nowoczesny skatepark, jakiego nie ma jeszcze żadna gmina wiejska w powiecie olsztyńskim, a może i nawet w regionie. Życzę wszystkim miłego i co najważniejsze bezpiecznego użytkowania. No i oby pogoda była lepsza niż dzisiaj.

Źródło: UG Dywity

***
Jeżeli chciałbyś zostać dziennikarzem obywatelskim, zarejestruj swoje konto w naszym Systemie Dziennikarstwa Obywatelskiego. Utworzenie własnego profilu zajmie Ci tylko chwilę! Wystarczy że:

1. Zarejestrujesz Swoje konto. Wypełniając dane, pamiętaj o podaniu aktualnego adresu e-mail.
2. Kliknij na link aktywacyjny, który otrzymasz w e-mailu. Zaloguj się do serwisu.
3. Uzupełnij swoje dane, załóż swój profil i zacznij pisać!

Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. :)))))))))))) #1717977 | 81.15.*.* 20 kwi 2015 19:46

  Bardzo dobry pomysł .:)

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. AP #1717745 | 81.190.*.* 20 kwi 2015 16:19

  Szkoda, że nikt mieszkańców osiedla nie zapytał czy taki pomysł im się podoba! Hałas niesamowity! A Pani Rydzewska to niech sobie pod własnym domem postawi taki placyk-ciekawe czy również by to poparła i cieszyła się z otwarcia.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Dywity #1717744 | 83.31.*.* 20 kwi 2015 16:18

   Wójt dywit to straszny burak i w dywitach nikt go nie chce!!!

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. ulm #1717682 | 83.6.*.* 20 kwi 2015 15:13

   A Derdolka w Stawigudzie się poddała... klapa

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. j #1717668 | 176.97.*.* 20 kwi 2015 15:00

   nie to żebym się czepiał ale otworzony w sobotę czy otwarty w sobotę?

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (8)