Quantcast

środa, 20 stycznia 2021. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Oczami Olsztyńskiej 24: Zobacz co działo się w maju

2015-05-28 13:01:42 (ost. akt: 2015-05-28 12:00:34)

Autor zdjęcia: O24

Dzień matki, "psie odwiedziny" w szkole, filmowy piknik i... wiele, wiele innych - zobacz o czym w maju pisali dziennikarze obywatelscy. Z kilkuset artykułów wybraliśmy pięć, które pokazują, jak wiele dzieje się w naszym regionie. Zapraszamy do lektury i zachęcamy do pisania!

1. Dzień Matki!

Jak co roku w wielu krajach nasze wspaniałe mamusie obchodzą swoje święto. 26 maja to dzień, by sprawić im jeszcze większą przyjemność jak w urodziny.

Każda z nich zasługuje na ciepłe słowa z rana typu: "wszystkiego najlepszego, mamo. kocham Cię!”. Niektórzy z nas niestety nie mogą powiedzieć im tego w twarz, jednak z pewnością nasz głos w słuchawce, byłby również wspaniałym prezentem w tym dniu.

Przeczytaj cały tekst: Dzień Matki!

2. Wyjątkowi terapeuci w węgorzewskiej "Dwójce"

Jak umyć psu zęby i wyszczotkować kota? Skąd się wzięła rasa ragdoll i dlaczego nazywana jest szmacianą lalką?

To tylko niektóre z tematów poruszanych przez treserkę Ewę Kuźnicką, zajmującą się na co dzień zooterapią czyli terapią z udziałem zwierząt. Na spotkanie z uczniami klas piątych i szóstych w Szkole Podstawowej nr 2, pani Ewa przybyła z labradorem i kotem rasy ragdoll.


3. Bareja po raz kolejny w Centrum Barka

Kolejny raz spotkaliśmy się w Barce pod hasłem "Śmiech to zdrowie, śmiejmy się razem". 15 maja odbył się III Filmowy Piknik z Bareją.

To już tradycja, że w połowie maja organizujemy zabawę w stylu PRL. III Filmowy Piknik z Bareją odbył się 15 maja. ŚDS z Lidzbarka, DPS z Kamińska, uczniowie z ZS nr 2 z Bartoszyc, WTZ oraz ŚDS z Henrykowa bawiły się tego dnia razem z naszymi podopiecznymi i zaproszonymi gośćmi.

Przeczytaj cały tekst: Bareja po raz kolejny w Centrum Barka

4. Pieszy wyprzedził autobus

Czy władza, która nie potrafi zapanować nad jednym skrzyżowaniem da sobie radę z tramwajami. To pytanie zasłyszane w autobusie linii nr 3, którym i ja miałem wątpliwą przyjemność podróżować.

A po kolei to było tak. Olsztyn, godzina 9.27. Wsiadam do "trójki" na Dworcowej, koło 'Fety". Kierunek: dworzec. Wysiadam na przystanku przed skrzyżowaniem z Kołobrzeską. Idę piechotą, bo wiem, że w tym miejscu zaczyna się korek. Poprzednim razem "dwójką" jechałem do dworca 15 minut. Dochodzę do dworca w 7 minut. Autobus przyjeżdża 3 minuty po mnie.

Przeczytaj cały tekst: Pieszy wyprzedził autobus

5. Jak utwardzić drogę?

W Sołectwie Suchacz niektóre drogi są w fatalnym stanie. Mieszkańcy sami usiłują je naprawiać. Tylko czy tak to powinno wyglądać?

Droga w Suchaczu będąca przedłużeniem ulicy Wolbromskiej prowadzi do osiedla leśnego. Służyła dość dobrze tamtejszym mieszkańcom do czasu, kiedy rozpoczęto w tym rejonie eksploatację lasu. Wywóz drewna przy pomocy ciężkiego sprzętu spowodował uszkodzenia. Są one na tyle poważne, że miejscami uniemożliwiają przejazd normalnym samochodem. Po deszczach droga staje się praktycznie nieprzejezdna.

Przeczytaj cały tekst: Jak utwardzić drogę?

Więcej artykułów dziennikarzy obywatelskich piszących w naszym regionie, znajdziesz tutaj! Zachęcamy również do odwiedzania naszego oficjalnego profilu na facebooku.


***
Jeżeli i Ty, chciałbyś zostać dziennikarzem obywatelskim, zarejestruj swoje konto w naszym Systemie Dziennikarstwa Obywatelskiego. Utworzenie własnego profilu zajmie Ci tylko chwilę! Wystarczy że:

1. Zarejestrujesz Swoje konto. Wypełniając dane, pamiętaj o podaniu aktualnego adresu e-mail.
2. Kliknij na link aktywacyjny, który otrzymasz w e-mailu. Zaloguj się do serwisu.
3. Uzupełnij swoje dane, załóż swój profil i zacznij pisać!