Quantcast

środa, 27 stycznia 2021. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Podwieczorek dla NAJlepszych z NAJlepszych i Kapsuła czasu w Ostródzie

2015-07-02 22:00:00 (ost. akt: 2015-07-03 17:00:37)

Autor zdjęcia: Mariola Piekutowska

Był to kolejny podwieczorek pełen radości i niezapomnianych wzruszeń, a w tym roku także wielu wspomnień. Już dziś uczniom kolejnych klas III życzymy, by osiągając najwyższe wyniki, w roku szkolnym 2015/2016 sięgnęli po tytuł NAJlepszego z NAJlepszych, a tym samym na stałe wpisali się w historię naszej szkoły.

Szczególnym wyróżnieniem dla uczniów klas trzecich Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów w Ostródzie jest organizowany każdego roku przez dyrektora szkoły „Podwieczorek dla NAJlepszych z NAJlepszych”, czyli tych, którzy ukończyli gimnazjum z najwyższą średnią, a także laureatów i finalistów wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Na to uroczyste spotkanie, które stało się już tradycją szkoły, zapraszani są nie tylko uczniowie, ale także ich rodzice, wychowawcy i nauczyciele, którzy przygotowywali uczniów do konkursów i bezpośrednio przyczynili się do ich sukcesu.

Również na zakończenie tego roku szkolnego, dokładnie 24 czerwca w godzinach popołudniowych w Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów w Ostródzie odbył się taki podwieczorek ze słodkim poczęstunkiem. Na to spotkanie również przyjęli zaproszenie p. Irena Rubczewska, która reprezentowała Kuratorium Oświaty i p. Ryszard Iwaniec – przewodniczący Komisji Oświaty, reprezentant Rady Miasta.


Jako NAJlepsi z NAJlepszych zaproszeni zostali laureaci Medalu Rady Pedagogicznej Gimnazjum nr 1 „Sapere Auso” („Temu, który odważył się być mądrym”) wraz z rodzicami. Nagroda ta przyznawana jest uczniom, którzy uzyskali najwyższą średnią absolwencką. W tym roku byli to: Aleksandra Grohs z kl. III c, Maciej Koniecko z kl. III a, Dominika Stadnik z kl. III c, Michał Krzyżewski z kl. III c oraz Kacper Dembek z kl. III d.

Ponadto zaproszeni zostali również laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych, a tym samym laureaci Nagrody Burmistrza Miasta Ostróda za szczególne osiągnięcia – „Szkolny As Ostródy”, czyli oprócz Aleksandry Grohs (laureatka Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego – opiekun p. A. Chodukiewicz-Kalwińska i finalistka Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego – opiekun p. B. Chudzińska) oraz Kacpra Dembek (finalista Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego – opiekun p. E. Kamińska) przybyli także Nicole Semeniuk – III c (laureatka Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego – opiekun p. K. Golder), Aleksander Odyja – III a (finalista Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego – opiekun p. B. Cichosz) i Tomasz Küchmeister – III b (finalista Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego – opiekun p. A. Dudka).

Podczas spotkania pani dyrektor Wiesława Szczygielska pogratulowała wszystkim uczniom sukcesów, a rodzicom i nauczycielom podziękowała za wkład, jaki włożyli w ich edukację i wychowanie. Następnie wychowawcy (p. K. Ślusarz, p. Maria Karbowska, p. A. Surowiec-Kant) przedstawili wszystkim zebranym sukcesy swoich wychowanków. Szczególnym momentem podwieczorku było zawieszenie na honorowym miejscu w szkole przez uczennicę Aleksandrę Grohs tablo ze zdjęciami pięciu NAJlepszych z NAJlepszych, czyli tych, których średnie absolwenckie były najwyższe.


Drugą część spotkania stanowiło wydarzenie mające na celu zwieńczenie obchodów 15-lecia utworzenia Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów w Ostródzie. Z tej okazji zaproszeni goście dokonali uroczystego wkopania na terenie szkoły Kapsuły Czasu, w której wcześniej umieścili przedmioty upamiętniające ważne wydarzenia szkolne, jakie miały miejsce w minionych 15 latach, m.in. kopię aktu utworzenia Gimnazjum nr 1, fotografie z nadania szkole imienia i sztandaru, zdjęcia pierwszych absolwentów, pracowników szkoły, pierwszego składu pocztu sztandarowego, a także koszulkę Gimnazjum i koszulkę „Klubu Ośmiu” oraz znamienny mundurek szkolny, jaki obowiązywał w swoim czasie. Wzruszającym momentem było odczytanie szkolnych wspomnień z przesłaniem dla przyszłych pokoleń przez absolwentkę Gimnazjum – p. Barbarę Cichosz. Aby ten moment utrwalić, w holu szkoły NAJlepsi z NAJlepszych umieścili historyczną tabliczkę z napisem.

Był to kolejny podwieczorek pełen radości i niezapomnianych wzruszeń, a w tym roku także wielu wspomnień. Już dziś uczniom kolejnych klas trzecich życzymy, by osiągając najwyższe wyniki, w roku szkolnym 2015/2016 sięgnęli po tytuł NAJlepszego z NAJlepszych, a tym samym na stałe wpisali się w historię naszej szkoły.

Wychowawcy klas III
Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów w Ostródzie

***
Jeżeli chciałbyś zostać dziennikarzem obywatelskim, zarejestruj swoje konto w naszym Systemie Dziennikarstwa Obywatelskiego. Utworzenie własnego profilu zajmie Ci tylko chwilę! Wystarczy że:

1. Zarejestrujesz Swoje konto. Wypełniając dane, pamiętaj o podaniu aktualnego adresu e-mail.
2. Kliknij na link aktywacyjny, który otrzymasz w e-mailu. Zaloguj się do serwisu.
3. Uzupełnij swoje dane, załóż swój profil i zacznij pisać!

Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB