Quantcast

Poniedziałek, 25 stycznia 2021. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

Maja Komorowska w Leśniczówce Pranie

2015-07-28 13:12:34 (ost. akt: 2015-07-28 13:04:43)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Łukasz Borkowski

Poezja i muzyka w Leśniczówce Pranie. Tym razem na deskach jej jedynej w swoim rodzaju sceny pod Zieloną Gęsią stanęła kolejna niezwykła postać. W niedzielę 26 lipca wybrane przez siebie wiersze nie tylko Gałczyńskiego recytowała i dzieliła się z nami swoimi przemyśleniami Maja Komorowska, a towarzyszyło jej Trio Targanescu.

Już połowa lata za nami, korzystajmy ile się da z imprez kulturalnych w plenerze póki nie przepędzi nas jesienny deszcz i wiatr. Jest takie miejsce magiczne, o którym napisano już kilometry hymnów pochwalnych a żadna z tych pochwał nie mogła być przesadzona.

Jest takie miejsce, do którego można i wędrować i wiosłować i żeglować, a zawsze dotarłszy tam, można choćby i na krótko pobyć sobie w świecie absolutnego piękna natury i wielkości człowieczego ducha.

Oczywiście mowa tu o Leśniczówce Pranie nad jeziorem Nidzkim. Dla mnie to spotkanie było inne niż pozostałe, gdyż czytanej poezji towarzyszyły głębokie refleksje aktorki a także jej swobodne uwagi sytuacyjne, np. o pogodzie.

Tak więc Maja Komorowska nie tylko fascynowała swoim wspaniałym głosem, ona także emanowała autentyczną życzliwością, ciepłem i serdecznością wobec ludzi, co obecnie jest zjawiskiem tak rzadkim, że aż egzotycznym a nawet może się wydawać śmieszne. Chyba wszyscy zgodzą się ze stwierdzeniem, że żyjemy w czasach, które zmuszają nas do udawania, że jesteśmy inni, czyli tacy jak się tego od nas oczekuje.

W tej sytuacji spotkanie z kimś tak powszechnie znanym ze swego niezłomnego ducha a jednocześnie serdecznym i autentycznie zatroskanym o dobro i odczucia innych jest naprawdę budującym doświadczeniem.

Dzięki poruszającej i empatycznej muzyce Trio Targanescu doświadczenie to stało się tym cenniejsze. Bardzo dziękujemy wszystkim artystom za chwile i smutnych i radosnych wzruszeń, za to, żeśmy mogli na chwilę sami z sobą przystanąć.

***
Jeżeli chciałbyś zostać dziennikarzem obywatelskim, zarejestruj swoje konto w naszym Systemie Dziennikarstwa Obywatelskiego. Utworzenie własnego profilu zajmie Ci tylko chwilę! Wystarczy że:

1. Zarejestrujesz Swoje konto. Wypełniając dane, pamiętaj o podaniu aktualnego adresu e-mail.
2. Kliknij na link aktywacyjny, który otrzymasz w e-mailu. Zaloguj się do serwisu.
3. Uzupełnij swoje dane, załóż swój profil i zacznij pisać!


Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. misia #1784719 | 178.43.*.* 28 lip 2015 19:42

    Co roku piszecie jakie to gwiazdy recytują poezję w leśniczówce Pranie.Proszę mi podać kto był prekursorem tych koncertów?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz