Quantcast

Wtorek, 26 stycznia 2021. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Upały utrzymają się przez kilka dni

2015-08-07 08:45:16 (ost. akt: 2015-08-07 08:41:42)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Adam Wnęta

Za nami już kilka bardzo ciepłych oraz słonecznych dni z temperaturą oscylującą na poziomie 31-34 stopnie Celsjusza. Wszystko na to wskazuje, że taka i jeszcze wyższa temperatura może utrzymać się przez kilka dni.

Nad naszym województwem zalega i w dalszym ciągu zalegać będzie sucha, zwrotnikowa masa powietrza dając wysokie wartości temperatury. Najcieplej było na południowym-zachodzie Warmii i Mazur.

W tamtych regionach najwyższa temperatura zanotowana w klatce meteorologicznej osiągała do 34,3*C m.in w Szczytnie, Mrągowie czy Ełku. Poza tym obszarem w innych regionach temperatura powietrza także przekraczała 30*C.

W przeciągu następnych dni nie musimy obawiać się, że temperatura zacznie się obniżać. Koniec tygodnia zapowiada się bardzo upalnie z temperaturą oscylującą na poziomie 37-38*C. Taką upalną sytuację pogodową przynosi dość rozległy układ Omega, który sprowadza te gorące oraz suche, zwrotnikowe powietrze.

Dzień dzisiejszy piątek zapowiada się upalnie z temperaturą maksymalną dochodzącą do 33-36*C. Zachmurzenie będzie na ogół małe, a w innych regionach także bezchmurne. Sobota zapowiada się jeszcze cieplejsza – w najcieplejszym momencie dnia słupki rtęci mogą wskazywać do 35-36*C.

W ciągu dnia możliwe jest pojawienie się konwekcji, mogą rozwinąć się także burze. Niedziela najcieplejsza będzie na południu oraz wschodzie województwa z temperaturą oscylującą na poziomie 36-37*C, ale nie co chłodniej zrobi się w pozostałych regionach Warmii i Mazur od 28*C do 31*C.

Najchłodniej będzie na krańcach północno-zachodnich województwa do 24*C. Właśnie w drugi dzień weekendu modele przewidują wystąpienie burz o charakterze gwałtownym.

***
Jeżeli chciałbyś zostać dziennikarzem obywatelskim, zarejestruj swoje konto w naszym Systemie Dziennikarstwa Obywatelskiego. Utworzenie własnego profilu zajmie Ci tylko chwilę! Wystarczy że:

1. Zarejestrujesz Swoje konto. Wypełniając dane, pamiętaj o podaniu aktualnego adresu e-mail.
2. Kliknij na link aktywacyjny, który otrzymasz w e-mailu. Zaloguj się do serwisu.
3. Uzupełnij swoje dane, załóż swój profil i zacznij pisać!

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: wimlowcyburz

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. . #1791459 | 164.126.*.* 9 sie 2015 22:37

    w ostatnia niedziiele miałem w sloncu 50,8 C ,czujnik na zewnątrz okna ,a w domu 30 C a w ten piątek 52 C

    ! - + odpowiedz na ten komentarz