Quantcast

Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Zakątek zieleni na Jarotach

2015-09-05 12:00:00 (ost. akt: 2015-09-07 07:46:11)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kowalski

Ostatni zakątek zieleni do ocalenia na osiedlu Jaroty przy skrzyżowaniu ulic Flisa i Jarocka. Zagospodarowanie terenu zielonego do odpoczynku i rekreacji, aż się prosi o zrealizowanie. Czy tak będzie?

Osiedle Jaroty wzdłuż ulicy Jarockiej i między uliczkami Flisa, Piotrowskiego, Mroza wzbogaca się o kolejne zabudowy mieszkalne i nieodłączne przy nich miejsca parkingowe. Wszystko to jest cenne i ważne, lecz przy okazji niszczymy kolejne miejsca zielone lub nie planujemy nowych, nie zagospodarowujemy ich z przeznaczeniem na odpoczynek i rekreację dla dzieci, młodzieży czy dla nas dorosłych.

Czy jest przyjemnie patrzeć na kolejny przydomowy wydeptany trawnik, z obawy że ktoś strzeli nam gola do kuchni? Czy przyjemnie jest siedzieć na ławeczce przy ruchliwej ulicy?
Przy ulicy Flisa powstaje piękna zabudowa mieszkaniowa i czy jest tu wystarczające miejsce zielone, NIE! Za to miejsce dla auta jest pod klatką. Super, że tak blisko.
A gdzie wyjść na "świeże powietrze"? Ktoś znów powie, że można pojechać autem za Olsztyn 50 km i tam odpocząć, ale czy to jest racjonalne?

Tuż obok zaczęła się wycinka drzew i krzaków, ale czy prace te doprowadzą do powstania ładnego i czystego zielonego zakątku? Czy zagospodarują to miejsce w kolejny beton-plac?

***
Jeżeli chciałbyś zostać dziennikarzem obywatelskim, zarejestruj swoje konto w naszym Systemie Dziennikarstwa Obywatelskiego. Utworzenie własnego profilu zajmie Ci tylko chwilę! Wystarczy że:

1. Zarejestrujesz Swoje konto. Wypełniając dane, pamiętaj o podaniu aktualnego adresu e-mail.
2. Kliknij na link aktywacyjny, który otrzymasz w e-mailu. Zaloguj się do serwisu.
3. Uzupełnij swoje dane, załóż swój profil i zacznij pisać!

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: kowalgrz

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Liverpool hg #1810428 | 84.26.*.* 7 wrz 2015 18:03

    Betonowej dżungli ciąg dalszy paranoja

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz