Quantcast

Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Wesołe Dni SP3

2015-11-05 15:45:22 (ost. akt: 2015-11-05 15:47:42)

Autor zdjęcia: Krzysztofa Jurska

"Żeby w naszej szkole było miło, wychowankom dobrze się uczyło do Kalendarza Imprez Szkolnych SP3 Wesołe Dni się wprowadziło”.

Również w tym roku szkolnym postanowiliśmy uprzyjemnić wychowankom pobyt w naszej szkole. Wprowadziliśmy do kalendarza uroczystości SP3 różnorodne formy imprez. Tym samym urozmaiciliśmy uczniom szarą szkolną codzienność, czyniąc ją bardziej znośną. W ,,Wesołe Dni SP3”, bo tak nazwaliśmy nasze przedsięwzięcie, nawet nauka stała się przyjemniejsza i weselsza. Celem naszych imprez jest nie tylko dobra zabawa, ale również promocja wśród uczniów życzliwości, wzajemnej akceptacji, koleżeństwa oraz kultury osobistej i kultury słowa.

Jako pierwsze radosne święto społeczność naszej szkoły obchodziła - ,,Międzynarodowy Dzień Uśmiechu”. Hasło przewodnie brzmiało: ,,Niech każdy w SP3 pamięta, aby jego buzia była zawsze uśmiechnięta”. Dnia 2 października uczniom, nauczycielom, pracownikom obsługi i administracji towarzyszył symboliczny znaczek - „smiley face”. Miał on przypominać o tym, że uśmiech oprócz tego, że jest zdrowy, również korzystnie wpływa na nasze relacje z innymi. Ludzie lepiej nas odbierają, są bardziej mili i uprzejmi. Dzięki niemu łatwiej jest nam nawiązać nić porozumienia.

W kolejnym tygodniu zorganizowaliśmy w SP3 ,,Dzień Kapelusza i Czapki”. W dniu imprezy dzieci w przepięknych nakryciach głowy, kapeluszach wszelkiej maści, starych i nowych, kupionych lub zrobionych, w kolorowych i fikuśnych czapkach rozweseliły i ubarwiły szkołę. Dzień w kapeluszach i czapkach dostarczył uczniom mnóstwo radości. Przez cały swój pobyt w szkole wychowankowie mogli dumnie prezentować swoje nakrycie głowy, które nie tylko wyrażało ich osobowość, ale również poczucie humoru.
W tym roku szkolnym propagujemy w SP3 zdrowy styl życia, zachęcamy wszystkich m.in. do ćwiczeń, które poprawiają nie tylko sylwetkę, ale także nasze samopoczucie. ,,Aktywny Poniedziałek” - tak nazwaliśmy akcję promującą aktywną formę spędzania wolnego czasu, odbył się 26 października na korytarzu szkolnym podczas długiej przerwy lekcyjnej. Zajęcia prowadzili: pani Ada Lewandowska (nauczyciel wf) oraz Samorząd Uczniowski pod opieką pani Krzysztofy Jurskiej. Udział w zabawach ruchowych nie był obowiązkowy. Uczniowie, którzy skorzystali ze wspólnych ćwiczeń byli bardzo zadowoleni i z niecierpliwością oczekują następnej edycji tego przedsięwzięcia.

W ostatnim czasie zauważyliśmy, że coraz mniej dziewczynek i kobiet nosi spódnice, a chłopców i mężczyzn decyduje się na włożenie krawata, dlatego też w naszej szkole obchodziliśmy ,,Dzień Spódnicy i Krawata”. Impreza odbyła się pod hasłem: ,,Przyjdź do szkoły w spódnicy bądź krawacie, a nie będziesz pytany Siostro i Bracie!". Każdy uczeń, który tego dnia miał na sobie krawat bądź spódnicę był zwolniony z odpowiedzi. Prawie wszystkie dziewczynki włożyły spódniczki, a co odważniejsze przyszły do szkoły w krawacie. Chłopcy również wzięli udział w naszej imprezie. Z dumą prezentowali swoje eleganckie koszule, a wraz z nimi najróżniejsze krawaty. Liczyła się tylko dobra zabawa i poczucie humoru, którego nie brakowało naszym wychowankom.

"Wesołe Dni SP3" zainicjowane przez samych uczniów, organizowane i promowane przez Samorząd Uczniowski kl. 4-6, to przede wszystkim promocja kultury, tolerancji, życzliwości, uśmiechu, radości i dobrej zabawy.

Krzysztofa Jurska SP3

***
Jeżeli chciałbyś zostać dziennikarzem obywatelskim, zarejestruj swoje konto w naszym Systemie Dziennikarstwa Obywatelskiego. Utworzenie własnego profilu zajmie Ci tylko chwilę! Wystarczy że:

1. Zarejestrujesz Swoje konto. Wypełniając dane, pamiętaj o podaniu aktualnego adresu e-mail.
2. Kliknij na link aktywacyjny, który otrzymasz w e-mailu. Zaloguj się do serwisu.
3. Uzupełnij swoje dane, załóż swój profil i zacznij pisać!

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Krzysztofa

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB