Quantcast

Poniedziałek, 25 stycznia 2021. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

Kolejne wichury

2015-11-16 17:33:01 (ost. akt: 2015-11-16 18:33:02)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Analizując wstępnie modele numeryczne wszystko wskazuje na to, że środa okaże się ponownie wietrzna. Wszystko przez wędrujący wtórny ośrodek niżowy oraz zaostrzający się razem z nim gradient baryczny ciśnienia.

Najnowsze wyliczenia modeli numerycznych, wskazują na dość prawdopodobny scenariusz pogodowy na nadchodzącą środę, kiedy to będziemy pod wpływem wtórnego ośrodka zatoki niskiego ciśnienia wraz z systemem frontów atmosferycznych, które będą pochodzić od głównego niżu o imieniu " HEINI ", którego centrum będzie wędrować na północ od naszego kraju.

W trakcie wędrówki tego układu dojdzie do ponownego zaostrzenia poziomego gradientu ciśnienia, który zwiększy prędkość porywów wiatru, ale dodatkowo prognozowany jest rozwój konwekcji w charakterze komórek i pasm konwekcyjnych. W trakcie ich przechodzenia mogą wystąpić jeszcze silniejsze porywy wiatru. Niewykluczone także wyładowania atmosferyczne.

Wraz z trajektorią wędrówki Heini nasilać będzie się prąd strumieniowy, który najbardziej będzie zauważalny na wysokości izobarycznej 850 hPa prognozowane są maksymalne porywy wiatru do 28-35 m/s, co spowoduje zwiększone zagrożenie wiatrowe wraz z spływem chłodnych polarno-morskich mas powietrza oraz konwekcją

To jak na razie są informacje ogólno-wstępne, także jeszcze może wszystko ulec zmianom. Bardziej szczegółowe i pewne prognozy pojawią się jutro w ciągu dnia.

***
Jeżeli chciałbyś zostać dziennikarzem obywatelskim, zarejestruj swoje konto w naszym Systemie Dziennikarstwa Obywatelskiego. Utworzenie własnego profilu zajmie Ci tylko chwilę! Wystarczy że:

1. Zarejestrujesz Swoje konto. Wypełniając dane, pamiętaj o podaniu aktualnego adresu e-mail.
2. Kliknij na link aktywacyjny, który otrzymasz w e-mailu. Zaloguj się do serwisu.
3. Uzupełnij swoje dane, załóż swój profil i zacznij pisać!

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: wimlowcyburz

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB