Quantcast

Wtorek, 20 kwietnia 2021. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Najpiękniejsze miejsca w Polsce

2015-11-17 22:00:00 (ost. akt: 2015-11-18 08:07:16)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Paweł Krasowski

Polska jest jednym z najpiękniejszych krajów europejskich, jej bogata roślinność i ciekawe miejsca przyciągają turystów z całego świata. Jak wiadomo, Polska liczy sobie 16 województw, a w każdym z nich jest coś wartego odwiedzenia.

Turystom przyjeżdżającym z Niemiec najbliżej jest do Szczecina, miejscowości leżącej w województwie zachodniopomorskim. Miasto to ma wiele ciekawych atrakcji. Jedną z nich jest Zamek Książąt Pomorskich. Zamek o budowie renesansowej usytuowany jest na Wzgórzu Zamkowym, w sąsiedztwie Odry.

Kolejnym ciekawym i pięknym miejscem w Polsce jest Akwarium Gdyńskie w Gdyni, które znajduje się w województwie pomorskim. Można tam zobaczyć wiele gatunków ryb, płazów i gadów, które pochodzą z różnych miejsc świata. Są tam również zajęcia prowadzone przez oceanologów, od których można się wiele nauczyć na temat świata podwodnego.

Jadąc w kierunku północno - wschodnim, można zatrzymać się na Mazurach w mieście Mikołajki. Turyści chętnie spędzają tu weekendy z rodziną, ponieważ można się odstresować i odsapnąć od codziennych problemów.

W województwie podlaskim chętnie jest odwiedzany zabytkowy Pałac Branicki w Białymstoku. Wchodząc tam można, poczuć się jak w XVI w. , ponieważ z tego właśnie czasu pochodzi.

Ludzie bardzo często opowiadają również o Hali Stulecia, znajdującej się we Wrocławiu w województwie dolnośląskim. Jest to hala widowiskowo-sportowa, która przetrwała II wojnę światową i mimo wielkich uszkodzeń można nadal zwiedzać to miejsce.

Kolejnym cudownym zabytkiem jest Teatr Wielki w Łodzi. Należy on do jednej z najważniejszych scen operowych w Polsce. Od 1967 r. do chwili obecnej wystawiono w nim ponad 280 premier.

Rzeka Brda w województwie kujawsko-pomorskim jest dziennie przepływana kilkadziesiąt razy przez turystów, którzy wypożyczają tam kajaki. Płynąc taką rzeką, można zobaczyć, jaka natura w tym województwie jest piękna i jak chętnie jest odwiedzana nawet przez samych mieszkańców.

Miasto Opole jest najbardziej znane z licznych przyjazdów ludzi na różne koncerty oraz kabarety. Leży ono oczywiście w województwie opolskim i każda osoba znajdzie tam dużo atrakcji dla siebie oraz znajomych czy rodziny.

Na śląskim stadionie chętnie nie tylko oglądamy mecze naszych polskich piłkarzy, ale też zagranicznych. Położony jest na terenie Parku Śląskiego w Chorzowie. Są tam nie tylko mecze piłkarskie, ale też prowadzone są zawody żużlowe, lekkoatletyczne oraz imprezy muzyczne.

Będąc w Polsce, nie można pominąć Kopalni Soli ,,Wieliczka'' w Krakowie w województwie małopolskim. Jest również uznana za jeden z siedmiu cudów Polski.
Na terenie województwa świętokrzyskiego w Jędrzejowie znajduje się Muzeum im. Przypkowskich, które warto zwiedzić, ponieważ specjalizuje się głównie w zegarach słonecznych i przyrządach astronomicznych.

W Warszawie w województwie mazowieckim są Łazienki Królewskie. Są one miejscem wielu wydarzeń o charakterze naukowycm, kulturalnym oraz rozrywkowym. Mieszkańcy Warszawy uważają je za jedno z ulubionych, w których można spacerować i miło spędzić czas.

Kolejnym ciekawym miastem jest Poznań w województwie wielkopolskim, w którym znajduje się Park Jana Henryka Dąbrowskiego. Powstał on na dawnych terenach cmentarnych. Są tam również rzadko występujące ciekawe rośliny oraz zwierzęta.
Będąc w Zamościu w województwie lubelskim, warto przejść się na Rynek Wielki. Jest to miejsce, w którym można spędzić miło czas oraz poznać tajemnice historii.

Klasztor Karmelitów Bosych znajduje się w Przemyślu, województwo podkarpackie. Został wybudowany w 1620-1630 w stylu bardzo późnego renesansu. Uważany jest za najsłynniejszy i najstarszy kościół w Przemyślu.
Podczas wycieczki do województwa lubuskiego koniecznie należy zwiedzić w Zielonej Górze kościół ewangelicki. Obecnie rzymskokatolicki pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej. W środku znajduje się barokowy ołtarz główny oraz bogate zdobienia.

Jak widać, Polska jest pięknym miejscem, które warto odwiedzić i w którym można wypocząć. W każdym województwie znajdzie się dla każdego coś co pięknego do zwiedzenia, podziwiania.

Angelika Łukowska 2 e Gimnazjum nr 3 w Olsztynie

***
Jeżeli chciałbyś zostać dziennikarzem obywatelskim, zarejestruj swoje konto w naszym Systemie Dziennikarstwa Obywatelskiego. Utworzenie własnego profilu zajmie Ci tylko chwilę! Wystarczy że:

1. Zarejestrujesz Swoje konto. Wypełniając dane, pamiętaj o podaniu aktualnego adresu e-mail.
2. Kliknij na link aktywacyjny, który otrzymasz w e-mailu. Zaloguj się do serwisu.
3. Uzupełnij swoje dane, załóż swój profil i zacznij pisać!

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: sp311olsztyn

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB