Quantcast

środa, 20 stycznia 2021. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Amahl i nocni goście

2015-12-02 14:00:00 (ost. akt: 2015-12-03 09:50:57)

Autor zdjęcia: Monika Szymańska

W Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w świątecznym klimacie opera "Amahl i nocni goście".

W Olsztyńskiej Filharmonii właśnie rozpoczęły się próby do opery kompozytora Gian Carlo Menottiego pt. "AMAHL I NOCNI GOŚCIE". Była to pierwsza opera telewizyjna wystawiona w 1951 roku. Opera nawiązuje do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia i wigilijnej wieczerzy. Przedstawienie ukazane w jednym akcie przeniesie nas w czasy, kiedy Trzej Królowie podążając w kierunku gwiazdki spotykają na swojej drodze ubogiego pasterza wraz z matką.

Operę wielkiego amerykańskiego kompozytora Gian Carlo Menottiego, który zmarł w 2007 roku, mogliśmy podziwiać w Olsztynie również rok temu. W tym roku przedstawienie to, pod kierownictwem muzycznym Piotra Sułkowskiego, w reżyserii Janusza Kijowskiego, zostało wznowione. Do opery zaangażowanych jest wielu artystów muzycznych, którzy wraz z Orkiestrą Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej przeniosą nas w ten przepełniony miłością czas. Opera przygotowana jest we współpracy z Teatrem Jaracza w Olsztynie.

W Olsztyńskiej Filharmonii przedstawienie wystawiane będzie przez trzy dni od 4 grudnia 2015 roku do mikołajkowej niedzieli 6 grudnia 2015 roku. Bilety do nabycia w kasie Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej lub na stronie Instytucji.

***
Jeżeli chciałbyś zostać dziennikarzem obywatelskim, zarejestruj swoje konto w naszym Systemie Dziennikarstwa Obywatelskiego. Utworzenie własnego profilu zajmie Ci tylko chwilę! Wystarczy że:

1. Zarejestrujesz Swoje konto. Wypełniając dane, pamiętaj o podaniu aktualnego adresu e-mail.
2. Kliknij na link aktywacyjny, który otrzymasz w e-mailu. Zaloguj się do serwisu.
3. Uzupełnij swoje dane, załóż swój profil i zacznij pisać!

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: monikaszymanska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB