Quantcast

Piątek, 22 stycznia 2021. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Mikołajkowy kiermasz w Srokowie

2015-12-08 06:57:38 (ost. akt: 2015-12-08 10:59:58)

Autor zdjęcia: Beata Beyer

Stało się już tradycją, że co roku (6 grudnia), Srokowskie Stowarzyszenie "Sukces Każdego Dziecka" bierze udział w mikołajkowym kiermaszu.

Również w tym roku w sali widowiskowej Gminnego Domu Kultury w Srokowie stowarzyszenie przygotowało i wystawiło mnóstwo pięknych, świątecznych ozdób. Można było podziwiać i kupić ręcznie wykonane bombki, stroiki, figurki, serduszka i kartki świąteczne. Znalazły się też woreczki suszonych prawdziwków i pachnące pierniki.

Stoisko obsługiwali członkowie stowarzyszenia, tegoroczni stypendyści oraz ich rodzice. Atmosfera była bardzo świąteczna i miła, gdyż cały czas ze sceny brzmiały świąteczne piosenki w wykonaniu srokowskich dzieci . W kawiarence można było kupić kawę lub herbatę oraz pyszne ciasta upieczone przez stypendystów.

Środki zebrane w mikołajkowym kiermaszu stowarzyszenie przeznaczy na Fundusz Stypendialny „Bociek” czyli trafią one do młodzieży z Gminy Srokowo. Wszyscy uczestnicy włożyli mnóstwo wysiłku i serca w przygotowanie stoisk ze świątecznymi ozdobami. Oprócz Srokowskiego Stowarzyszenia „Sukces Każdego Dziecka” stoiska miało Gimnazjum nr 1 w Srokowie, Dom Kultury w Srokowie i artyści z sąsiednich gmin.

Każdy odwiedzający mógł w tym dniu poczuć się jak Święty Mikołaj – wspomóc swą hojnością potrzebujących. Jaka szkoda, że takich osób przyszło ma mikołajkowy kiermasz tak mało!


***
Jeżeli chciałbyś zostać dziennikarzem obywatelskim, zarejestruj swoje konto w naszym Systemie Dziennikarstwa Obywatelskiego. Utworzenie własnego profilu zajmie Ci tylko chwilę! Wystarczy że:

1. Zarejestrujesz Swoje konto. Wypełniając dane, pamiętaj o podaniu aktualnego adresu e-mail.
2. Kliknij na link aktywacyjny, który otrzymasz w e-mailu. Zaloguj się do serwisu.
3. Uzupełnij swoje dane, załóż swój profil i zacznij pisać!

Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB