Quantcast

Czwartek, 6 maja 2021. Imieniny Beniny, Filipa, Judyty

Czy wiesz, że...

2015-11-01 10:01:00 (ost. akt: 2015-12-15 15:52:38)

Autor zdjęcia: Jakub Rećko

Czy wiesz, że istnieje afrykański jeż pigmejski? Czy wiesz, że lis pustynny jest najmniejszy z ssaków? Czy wiesz, że Mort z filmu "Madagaskar" to lemur myszaty?

Czy wiesz, że istnieje afrykański jeż pigmejski?
Jest on najmniejszym przedstawicielem swojego gatunku. Ma zaledwie 15 - 25cm długości i waży od 350 – 700g. Odżywia się owadami i drobnymi ssakami. Jest milutki i śliczniutki, łatwo się oswaja. To powoduje, że stał się ulubionym zwierzątkiem domowym . Powstało bardzo dużo hodowli jeżyka. W Wielkiej Brytanii istnieje klub jeża pigmejskiego. Jeśli chcesz stać się jego właścicielem musisz wiedzieć ,że kosztuje od 300 – 700 zł.

Czy wiesz, że lis pustynny jest najmniejszy z ssaków?
Ma około 40 cm długości, waży niecałe 1,5 kg. Ma ogromne uszy, które służą mu do odprowadzania ciepła z organizmu. Stópki liska są pokryte futerkiem, co pomaga mu poruszać się po piasku. Jego sierść jest w kolorze piaskowym, aby mógł kamuflować się przed wrogiem. Mieszka na Saharze. Żywi się chrząszczami, jaszczurkami i jajkami. Jest miłym zwierzątkiem łatwo się z nim zaprzyjaźnić. Może w Polsce powstanie klub lisa pustynnego?

Czy wiesz, że Mort z filmu "Madagaskar" to lemur myszaty?
Jest najmniejszym lemurkiem. Waży tylko 50 g. Długość ciała Morta to 13cm, a długość ogona wynosi aż 12 cm!!! Żyje w stadach. Buduje gniazda na wysokich drzewach lub chroni się w dziuplach. Prowadzi nocny tryb życia. Żywi się owocami, małymi ptakami i owadami.

Dziwiła się i na pytania odpowiadała
Amelka Świerżewska

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: NIECODZIENNIK