Quantcast

Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Sportowiec roku 2015: Natalia Pamela Rutkowska

2015-12-17 12:00:00 (ost. akt: 2015-12-18 15:55:59)

Autor zdjęcia: Andrzej Rutkowski

Chciałbym zwrócić Państwa uwagę na jedną z kandydatek do tytułu sportowca roku Gazety Olsztyńskiej - Natalię Pamelę Rutkowską. To 24 letnia reprezentantka kraju w kolarstwie torowym. Dyscyplinę tę trenuje od siedmiu lat. Obecnie reprezentuje barwy warmińsko-mazurskiego klubu sportowego.

Natalia Pamela dwadzieścia dwa razy zdobywała tytuł mistrzyni Polski. Ponad osiemdziesiąt razy stawała na podium mistrzostw Polski. W swojej karierze stawała także na wszystkich trzech stopniach podium mistrzostw Europy w kolarstwie torowym. Była druga i czwarta w pucharze świata.

Kolarstwo torowe jest bardzo popularnym sportem na świecie. Niestety w Polsce mamy tylko jeden tor kolarski z prawdziwego zdarzenia. Właśnie dlatego niewielu polskich kibiców zna osiągnięcia Natalii Pameli Rutkowskiej. Kolarstwo to bardzo ciężka praca.

Wymaga wielkiego samozaparcia i dyscypliny treningu . Co dzień trzeba pokonać często ponad 100 kilometrów na rowerze. Aby startować w pucharach świata i w mistrzostwach świata, w których Natalia Pamela zdobyła w zeszłym roku czwarte miejsce, trzeba utrzymywać bardzo wysoką dyspozycję przez większość sezonu, a to wymaga morderczej pracy.

Możecie Państwo docenić wielki wysiłek i duże osiągnięcia Natalii Pameli Rutkowskiej i oddać na nią swój głos w plebiscycie Gazety Olsztyńskiej. ( go.sport.57 na numer telefonu 7248)

***
Jeżeli chciałbyś zostać dziennikarzem obywatelskim, zarejestruj swoje konto w naszym Systemie Dziennikarstwa Obywatelskiego. Utworzenie własnego profilu zajmie Ci tylko chwilę! Wystarczy że:

1. Zarejestrujesz Swoje konto. Wypełniając dane, pamiętaj o podaniu aktualnego adresu e-mail.
2. Kliknij na link aktywacyjny, który otrzymasz w e-mailu. Zaloguj się do serwisu.
3. Uzupełnij swoje dane, załóż swój profil i zacznij pisać!

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: rutkol

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB