Quantcast

Poniedziałek, 25 stycznia 2021. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

Sebastian na podium w Palamos

2015-12-29 16:45:54 (ost. akt: 2015-12-29 17:44:13)

Autor zdjęcia: WTR

W zakończonych 23 grudnia 40 regatach Gaes Christmasrace reprezentujący Polskę Sebastain Kalafarski wywalczył 3 miejsce w klasyfikacji juniorów i jedenaste w klasyfikacji ogólnej.

W zakończonych 23 grudnia 40 regatach Gaes Christmasrace reprezentujący Polskę Sebastain Kalafarski wywalczył 3 miejsce w klasyfikacji juniorów i jedenaste w klasyfikacji ogólnej. Miejsca pozostałych reprezentantów(seniorów) to 6 Łukasza Lesińskiego i 7 Mikołaja Lana. Regaty te, to pierwszy międzynarodowy start wychowanka Węgorzewskiego Towarzystwa Regatowego w klasie Finn. Trzeba przyznać, że regaty odbywały się w bardzo trudnych warunkach.

Z zaplanowanych 10 wyścigów w trakcie pięciu dni wyścigowych odbyło się tylko 5 wyścigów. Pierwsze 3 dni to siedzenie na brzegu w oczekiwaniu na wiatr. Czwartego dnia przy przy słabym wietrze 3-7 węzłów rozegrano 2 wyścigi, w kolejnym dniu dla odmiany wiatr wiał z siłą do 27 węzłów przy którym odbyły się kolejne 3 wyścigi. Trzeba dodać, że ostatniego, odbywającego się przy najsilniejszym wietrze wyścigu nie ukończyło wielu doświadczonych zawodników.

Po przerwie świątecznej od 4 stycznia zwodnicy kadry narodowej klasy Finn, kontynuować będą treningi w Hiszpanii. Ekipa przeniesie się z Palamos do Walencji , gdzie w wiosennej aurze doskonalić będzie swoje umiejętności techniczne na wodzie, oraz wzmacniać swoją kondycję w terenie i siłę na siłowni.

W 2016 roku Mistrzostwa Europy Klasy Finn odbędą się już w 4-12 marca w Barcelonie, natomiast od 5 do 13 maja w Gaeta we Włoszech odbędą się Mistrzostwa Świata. Tak wczesne terminy mistrzostw podyktowane zostały przygotowaniami najlepszych zawodników do Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się od 5-21 sierpnia 2016 roku Rio de Janeiro.

***
Jeżeli chciałbyś zostać dziennikarzem obywatelskim, zarejestruj swoje konto w naszym Systemie Dziennikarstwa Obywatelskiego. Utworzenie własnego profilu zajmie Ci tylko chwilę! Wystarczy że:

1. Zarejestrujesz Swoje konto. Wypełniając dane, pamiętaj o podaniu aktualnego adresu e-mail.
2. Kliknij na link aktywacyjny, który otrzymasz w e-mailu. Zaloguj się do serwisu.
3. Uzupełnij swoje dane, załóż swój profil i zacznij pisać!

Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB