Sobota, 30 maja 2020. Imieniny Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Podziel się:

Podziel się:

Qlturka: Sprawdź co obejrzeć i przeczytać w zimowe wieczory

Nie wiesz jaki film lub książkę wybrać na zimowe wieczory? Mamy dla Ciebie propozycję!

Film jest adaptacją książki pod tym samym tytułem. Opowiada o przyjaźni dwójki dzieci: Jessa i Leslie. Jess to chłopiec z biednej rodziny, nieakceptowany w szkole, którego pasją jest rysowanie. Leslie nie miała również w szkole szczęścia do przyjaciół, więc jej rodzina przeprowadziła się, by córka znalazła sobie znajomych. Tak zaczyna się wielka przyjazń bohaterów.

Pewnego dnia dzieci znalazły się w lesie. Zobaczyły tam pewną linę wiszącą nad rzeką. Dzięki niej dostały się do tajemniczego i magicznego miejsca. Bohaterowie nazwali je Therabitia i od tej pory uciekali tam przed światem w każdej wolnej chwili. Jess i Leslie w Terabithii przeżyli wiele pięknych, niepowtarzalnych przygód. Spędzali tam każdą wolną chwilę. Jeśli chcecie się dowiedzieć, jakie przygody ich spotkały, koniecznie włączcie "Most do Terabithii".

***
Przeczytałeś już jakąś książkę i nie wiesz, po jaką sięgnąć w zimowe długie wieczory? Wybierz ,,Dziennik Cwaniaczka’’. Książka opowiada o zabawnych, czasem pechowych, przygodach pewnego chłopca, który nazywa się Grek Hewleey.

"Dziennik Cwaniaczka" to taka książka - komiks. Ilustrowana jest czarno-białymi obrazkami. Bardzo przyjemnie i szybko się ją czyta. Dodatkową przyjemność sprawiają zabawne ilustracje. Na podstawie tekstu powstał film. Ja jednak polecam najpierw lekturę, a potem film o przygodach Cwaniaczka.

Basia Lenkiewicz
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Niecodziennik oraz opublikowany na portalu Olsztyńska24: Qlturka: Sprawdź co obejrzeć i przeczytać w zimowe wieczory
Oceń artykuł:

(0)