Wtorek, 22 stycznia 2019. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Podziel się:

Podziel się:

I FORUM EKONOMICZNE DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH w Szkole Podstawowej nr 3 w Biskupcu

Dnia 4 grudnia 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Orła Białego w Biskupcu odbyło się I FORUM EKONOMICZNE DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. Do udziału w wydarzeniu zostały zaproszone szkoły, które promują oszczędzanie w Szkolnych Kasach Oszczędności.

Pragniemy rozwijać wiedzę o przedsiębiorczości od najmłodszych lat.
Aby zrealizować ten cel postanowiliśmy zorganizować w naszej szkole spotkanie dzieci z okolicznych szkół, by stworzyć im szansę porównania dokonań z zakresu przedsiębiorczości szkolnej. Tak zrodził się pomysł na zorganizowanie forum ekonomicznego dla uczniów szkół podstawowych.
Do udziału w FORUM, które odbyło się 4 grudnia 2015r., zaprosiliśmy szkoły promujące oszczędzanie w Szkolnych Kasach Oszczędności w PKO Banku Polskim SA, który objął to wydarzenie patronatem i stał się sponsorem nagród.
SKO to najstarszy – 80 letni program edukacji finansowej prowadzony w polskich szkołach. Na spotkanie zaprosiliśmy ekspertów ds. SKO: Panią Anitę Śliwka i Pana Krzysztofa Michalskiego z Biura Młodego Klienta Departamentu Sprzedaży Detalicznej, którzy przeprowadzili bardzo ciekawą lekcję oszczędzania. Uczestnikom spotkania zostało przybliżone podstawowe słownictwo ekonomiczne. Pewność siebie do przedsiębiorczych działań rozbudzili uczniowie LO w Biskupcu opowiadając o swoim projekcie na prowadzenie sklepiku uczniowskiego.
Warunkiem udziału w Forum było przygotowanie pracy konkursowej w formie prezentacji multimedialnej pt. „Przedsiębiorcza szkoła”.
Uczniowie, reprezentujący zgłoszone szkoły, przedstawili swoje pomysły i działania realizowane w szkołach, np.: organizacja kiermaszów i festynów, sprzedaż surowców wtórnych, działalność charytatywna, itp. Każda prezentacja była interesująca i oryginalna. Jury miało poważne zadanie, aby wybrać zwycięzców.
I miejsce zdobyły ex aequo Szkoła Podstawowa w Czerwonce oraz Szkoła Podstawowa nr 3 w Biskupcu. II miejsce przyznano Szkole Podstawowej w Węgoju, a III miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa w Kobułtach. Gratulacje dla nagrodzonych.
Podczas FORUM ogłosiliśmy również wyniki międzyszkolnych konkursów plastycznych: "SKARBONKA" dla uczniów klas I-III oraz plakat "OSZCZĘDZAJ W SKO" dla uczniów klas IV - VI.
Zawsze możemy liczyć na wsparcie rodziców - na uczestników FORUM czekał pyszny poczęstunek.
Liczymy, że udział w FORUM wzbogacił doświadczenia wszystkich uczestników spotkania. Pragniemy, aby wymiana doświadczeń na polu szklonej przedsiębiorczości stała się motorem do dalszych działań i odnoszenia dalszych sukcesów w tej dziedzinie.
Mamy nadzieję, że Forum Ekonomiczne dla szkół podstawowych stanie się ważnym wydarzeniem dla placówek z naszego regionu.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: D.L-G oraz opublikowany na portalu Olsztyńska24: I Forum Ekonomiczne dla Szkół Podstawowych
Oceń artykuł:

(0)