Wtorek, 22 stycznia 2019. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Podziel się:

Podziel się:

SZKOLNY DZIEŃ SKO w Szkole Podstawowej nr 3 w Biskupcu

Szkolne Kasy Oszczędności to ponad 80 letni program edukacji finansowej prowadzonej przez PKO BP SA. Od wielu lat w SP3 w Biskupcu edukacja ekonomiczna jest traktowana priorytetowo, a dzieci zachęcane są różnych form oszczędzania oraz wyrabiania nawyku świadomego oszczędzania.

25 maja 2017r. zorganizowany został, już po raz drugi, "SZKOLNY DZIEŃ OSZCZĘDZANIA w SKO". W tym dniu zajęcia z uczniami klas VI przeprowadziły Panie Katarzyna Giglewicz i Martyna Tyczyńska - pracownice biskupieckiego Oddziału Banku PKO BP SA. Tematyka spotkania dotyczyła funkcjonowania różnych instrumentów finansowych w praktyce. Przedstawiono także produkty bankowe dla 13-latków.
Dzięki spotkaniu uczniowie naszej szkoły nabyli praktyczne umiejętności z zakresu finansów osobistych dla swojej grupy wiekowej.
JAK DZIAŁA BANK? - dowiedzieli się uczniowie klasy Vc, którzy odwiedzili Bank PKO BP SA. Podczas wycieczki poznali produkty bankowe oraz uczyli się obsługiwać urządzenia sprawdzające zabezpieczenia banknotów i ich autentyczność.
Podczas GDW i innych lekcji nauczyciele przeprowadzili zajęcia, których tematyka związana była z promowaniem idei oszczędzania, poszanowania pieniądza oraz działalnością instytucji finansowych.
Na korytarzach naszej szkoły uczniowie klasy Vc poprowadzili konkursy i zabawy związane z edukacją finansową.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: D.L-G oraz opublikowany na portalu Biskupiec: Uczą dzieci oszczędzania
Oceń artykuł:

(0)