Quantcast

Czwartek, 30 maja 2024. Imieniny Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Dołącz do Olsztyńskiej 24. Pisz o tym co ważne

2014-07-09 10:53:30 (ost. akt: 2014-07-09 10:56:15)

Autor zdjęcia: Olsztyńska 24

Z tygodnia na tydzień, nasza redakcja "Olsztyńskiej 24" systematycznie się powiększa. Coraz więcej czytelników zakłada swoje profile dziennikarza obywatelskiego i pisze o tym co dzieje się w naszym regionie. Najlepsze artykuły trafiają na nasze portale informacyjne. My prezentujemy niektóre z nich.

Każdego dnia, do naszej redakcji docierają dziesiątki artykułów, napisanych przez dziennikarzy obywatelskich. Wśród nich, zawsze można znaleźć kilka naprawdę dobrych tekstów, które zasługują na wyróżnienie. My prezentujemy kilka z nich, które ostatnio trafiły na niektóre z naszych portali:


1. Barczewo pobiegło pierwszy raz

Pierwsza edycja biegu dla wszystkich Barczewo Biega odbyła się w niedzielę 6 lipca 2014 podczas obchodów 650 - lecia grodu nad Pisą. Na starcie stanęło aż 124 zawodników. Wśród nich byli prawdziwi zawodowcy ale i totalni amatorzy, którzy biegli dla własnej przyjemności. Imprezy tak dobrze zorganizowanej i co najważniejsze z dobrą atmosferą mogą zazdrościć znacznie większe miasta.

Pomysł zorganizowania biegu narodził się w głowach Doroty Zamielskiej i Justyny Grzywińskiej. Panie, mające manię na punkcie biegania, szybko przeszły od słów do czynów i w iście expressowym tempie zorganizowały niemałe przedsięwzięcie. Zwycięzcami biegu już na starcie byli wszyscy jego uczestnicy ponieważ nie siedzieli w domu przed telewizorem tylko pokonali dystans trudnych 5 kilometrów. Pogoda także nie ułatwiała biegu ponieważ był tropikalny upał.

Przeczytaj cały tekst: Barczewo pobiegło pierwszy raz

2. Mieszkańcy dostają wezwania do zapłaty 550 złotych. Za co?

Warszawska kancelaria, która wcześniej ścigała internetowych piratów między innymi za "Obławę" i "Czarny czwartek", tym razem wzywa do zapłaty 550 zł tych, którzy ściągnęli komedię "Last minute".

Internauci, którzy w formie torrentów pobrali komedię Patryka Vegi "Last minute" mogą dostać wezwanie do zapłaty 550 zł - podaje gazeta.​pl. Kancelaria adwokat Anny Łuczak w Warszawie wysłała już tysiące wezwań. Działa ona w imieniu spółki Ent One, producenta i dystrybutora filmu.

Internauci ścigani są za "nielegalne rozpowszechnianie utworu bez uprawnienia". Na takich zasadach odbywa się bowiem pobieranie torrentów jak też korzystanie z chomika (paserstwo komputerowe). W tym pierwszy komputer nie tylko ściąga dany plik, ale równocześnie go udostępnia innym osobom (choć nie jest to cały utwór, a jedynie urywki bitów).


3. Odloty w Olsztyńskim Lesie!

W poniedziałek 30 czerwca w olsztyńskim CEIKu odbył się Spektakl wysokich lotów Białego Teatru z Olsztyna.

Wczoraj w olsztyńskim CEIKU odbył się rewelacyjny spektakl ODLOTY dynamicznej grupy BIAŁEGO TEATRU. Sztuka poruszała bardzo ciekawy temat, który dotyczy chyba każdego z nas a mianowicie damsko-męskich GIER.

Przeczytaj cały tekst: Odloty w Olsztyńskim Lesie!

4. Kierowcy spod Olsztyna nie potrafią jeździć po rondach?

Jak informuje jeden z dziennikarzy obywatelskich, Rondo Ofiar Katastrofy Smoleńskiej w Olsztynie jest poligonem doświadczalnym dla kierowców z miasta jak i ościennych miasteczek oraz wiosek. "Nie umiemy jeździć na wielojezdniowych rondach!" - pisze Jerzy.

28 czerwca w Gazecie Olsztyńskiej, pojawił się artykuł który podnosi tematykę Ronda Ofiar Katastrofy Smoleńskiej w Olsztynie. To miejsce jest poligonem doświadczalnym dla kierowców tego miasta jak i ościennych miasteczek oraz wiosek. Niestety musimy uderzyć się w piersi i krzyknąć: "nie umiemy jeździć na wielojezdniowych rondach!".

Ci którzy mają możliwość poruszania się po całej Polsce a nawet Europie spotykają inne dużo bardziej złożone komunikacyjne niespodzianki. Kamera będąca w pojeździe który podróżował ulicą Grunwaldzką w kierunku Szumana, zarejestrowała ciekawe zdarzenie.


Jeżeli i Ty, chciałbyś zostać dziennikarzem obywatelskim, zarejestruj swoje konto w naszym Systemie Dziennikarstwa Obywatelskiego. Utworzenie własnego profilu zajmie Ci tylko chwilę! Wystarczy że:

1. Zarejestrujesz Swoje konto. Wypełniając dane, pamiętaj o podaniu aktualnego adresu e-mail.
2. Kliknij na link aktywacyjny, który otrzymasz w e-mailu. Zaloguj się do serwisu.
3. Uzupełnij swoje dane, załóż swój profil i zacznij pisać!

Źródło: Platforma Dziennikarstwa Obywatelskiego

Olsztyńska24 Platforma Dziennikarstwa Obywatelskiego – Artykuły Internautów

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB