Quantcast

Piątek, 19 kwietnia 2024. Imieniny Alfa, Leonii, Tytusa

Pisz o tym co ważne dla Ciebie i regionu. Dołącz do Olsztyńskiej 24

2014-08-04 14:36:31 (ost. akt: 2014-08-04 14:33:16)

Autor zdjęcia: Olsztyńska 24

Każdego tygodnia, do naszej redakcji "Olsztyńskiej 24" dołącza kilkunastu nowych dziennikarzy obywatelskich. Coraz więcej czytelników tworzy u nas swoje profile dziennikarskie i pisze o tym, co najważniejsze dla nich i dla naszego regionu. My prezentujemy kilka z nich.

Do redakcji naszej gazety codziennie dociera kilkanaście a nawet kilkadziesiąt artykułów, których autorami są dziennikarze obywatelscy. Wśród informacji, recenzji, relacji i komentarzy publikowanych na stronie Olsztyńskiej 24, można znaleźć wiele naprawdę dobrych tekstów. My chcielibyśmy zaprezentować Wam kilka z tych, które w ostatnim czasie trafiły na nasze portale:

1. Motocyklista Shrekiem, przepędzić go widłami...

To ostre słowa jednego z naszych Czytelników, który napisał odpowiedź na tekst o motocyklistach, których nie ominie postój w kolejce na granicy. — Jako motocyklista, podróżnik jestem zbulwersowany stanowiskiem Straży Granicznej w Kętrzynie. Czegoś takiego nie ma nigdzie na świecie — napisał "oburzony".

Z zaciekawieniem przeczytałem artykuł z 11 lipca br. pt. "Motocykliści też muszą stać na granicy". Jako motocyklista, podróżnik jestem zbulwersowany stanowiskiem Straży Granicznej w Kętrzynie. Czegoś takiego nie ma nigdzie na świecie, możemy przywołać na myśl dzikie stepy Mongolii, Rosję czy kraje afrykańskie, wszędzie bezkolejkowo. Zawsze odczuwa się sympatie, uśmiech, gotowość do pomocy. Jest to coś, co powoduje, że podróżowanie motocyklem staje się magiczne.

Przeczytaj cały tekst: Motocyklista Shrekiem, przepędzić go widłami...

plaża w Kortowie2. Bo piesek musi się ochłodzić...

Czas wakacji, urlopu kojarzy się wielu z nas z odpoczynkiem, relaksem i nabraniem energii na kolejne wyzwania, jakim będziemy musieli sprostać w pracy. Czy jednak czas rozkosznego lenistwa oznacza, że nasz mózg także zostaje odłączony i wypoczywa?

Korzystając z letniej pogody i mnóstwa wolnego czasu wybrałam się wraz z rodzinną nad przepiękne jezioro Pluszne i urokliwą plażę w Pluskach. Pochodzę z regionu gdzie wody i lasów ze świecą szukać, więc kiedy mogę w wolnej chwili skorzystać z dostępnych tutaj na każdym kroku dobrodziejstw przyrody jestem po prostu szczęśliwa jak dziecko.

Przeczytaj cały tekst: Bo piesek musi się ochłodzić...

3. Spacerkiem po chwastach

Na wizerunek Lidzbarka Warmińskiego pracujemy wszyscy: służby miejskie, administratorzy i zarządcy nieruchomości, właściciele domków jednorodzinnych,inni użytkownicy. Dorobek jest imponujący, są miejsca od których trudno oderwać wzrok. Czy jednak wszyscy na ten dorobek pracują? Okazuje się, że są wyjątki.

Chwasty, wielkie, wypasione, ogromne, straszą swoją okazałością. To pokrzywy,łopiany, kąkole, podagryczniki, bylice piołuny w połączeniu z trawą tworzą gąszcz i naprawdę przykre wrażenie, burzą ład i porządek miasta. I tak: działka na zapleczu pięknego budynku PKO przy ul. Kajki, dwie budowy przy ul. Kajki, oba brzegi rzeki Łyny, prawy brzeg rzeczki Symsarny w okolicach zamku. Idźmy dalej: cała skarpa przy pałacyku Krasickiego, pas drogowy ul. Olsztyńskiej od strony ul. Gdańskiej, jeszcze wiele miejsc, aż trudno tu wszystkie wymienić.

Przeczytaj cały tekst: Spacerkiem po chwastach

Szczekanie psów znajdujących się w schronisku przeszkadza okolicznym mieszkańcom4. Daj Dom Tymczasowy zwierzakowi ze schroniska

Chyba każdy wie, że w schronisku nigdy nie brakuje psów i kotów. Nie każdy człowiek o wrażliwym sercu może zabrać zwierzaka do siebie na stałe. Adopcja to jednak nie jedyna możliwość pomocy mieszkańcom schroniska. Bardzo potrzebne są także domy tymczasowe.

Adopcja Tymczasowa, wśród "zwierzolubów" zwana po prostu DT, polega na wzięciu psa lub kota do siebie do domu na pewien czas. Zazwyczaj zwierzak przebywa u tymczasowego opiekuna do czasu znalezienia domu stałego lub przez określony w umowie okres (np. trzy miesiące). Na pierwszy rzut oka może wydawać się to dla psa czy kota krzywdzące - po raz kolejny zmienia miejsce i opiekuna. To prawda, jednak zalety wzięcia zwierzęcia na DT są większe niż wady.


5. Tor połączy Szymany z lotniskiem

— Podpisaliśmy umowę z PKP Polskie Linie Kolejowe SA na dofinansowanie budowy łącznika 1,5 km linii kolejowej z Szyman do terminalu pasażerskiego regionalnego portu lotniczego Olsztyn-Mazury oraz automatycznego Lokalnego Centrum Sterowania w Szczytnie — pisze na swoim FB wicemarszałek Jarosław Słoma.

To bardzo dobra wiadomość. To kolejny ważny krok ku powstaniu i skomunikowaniu portu lotniczego z regionem. Lokalne Centrum Sterowania umożliwi szybsze i tańsze przejazdy po zmodernizowanej już linii kolejowej Olsztyn-Szczytno-Szymany oraz po przewidywanej do modernizacji linii Szczytno-Pisz-Ełk.

Przeczytaj cały tekst: Tor połączy Szymany z lotniskiem

Jeżeli i Ty, chciałbyś zostać dziennikarzem obywatelskim, zarejestruj swoje konto w naszym Systemie Dziennikarstwa Obywatelskiego. Utworzenie własnego profilu zajmie Ci tylko chwilę! Wystarczy że:

1. Zarejestrujesz Swoje konto. Wypełniając dane, pamiętaj o podaniu aktualnego adresu e-mail.
2. Kliknij na link aktywacyjny, który otrzymasz w e-mailu. Zaloguj się do serwisu.
3. Uzupełnij swoje dane, załóż swój profil i zacznij pisać!

Źródło: Platforma Dziennikarstwa Obywatelskiego

Olsztyńska24 Platforma Dziennikarstwa Obywatelskiego – Artykuły Internautów

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. O pieniądzach #1453685 | 195.211.*.* 4 sie 2014 17:00

    A gdybyście chociaż raz jako GO za pisanie obywateli nagrodzili jakimś smartfonem lub czymś co może się przydać dziennikarzom. Oczywiście nie mowię o konkursie który odbył się rok temu i koleszka ze szczytna na którego głosowano z fikcyjnych kont zdobył telefon. No ale i wy i inni przemilczeli tą wpadkę. Kubek i notesik długopis nie godzi się wręczać ludziom którzy poza Trackiem funkcjonują lepiej niż Wy.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz