Quantcast

Poniedziałek, 11 grudnia 2023. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Odwiedziny Gryźliniaków w redakcji Gazety Olsztyńskiej

2014-10-22 13:33:28 (ost. akt: 2014-10-22 17:35:58)

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

22 października grupa podopiecznych Domu dla Dzieci w Gryźlinach, odwiedziła siedzibę Gazety Olsztyńskiej. Poszukując różnych form zainteresowań, postanowiliśmy zobaczyć jak wygląda praca redaktora. Zainteresowało nas również to, jak powstaje gazeta. Czy na pewno moglibyśmy zostać dziennikarzami?

Gdy przyjechaliśmy, zajął się nami zastępca redaktora naczelnego - Robert Zienkiewicz. Wprowadził nas w świat powstawania gazety od czystej kartki do kolorowego egzemplarza w kiosku. Zobaczyliśmy maszynę do drukowania gazet oraz poznaliśmy proces produkcyjny.

Następnie wróciliśmy do budynku głównego, gdzie przywitała nas redaktor naczelna - Ewa Bartnikowska. Zaprosiła nas do udziału w kolegium redakcyjnym, podczas którego każdy mógł powiedzieć kilka słów na temat interesującego go artykułu.

Zainteresowała nas informacja o tym, że istnieje aplikacja umożliwiająca przeczytanie gazety dla osoby niesłyszącej. Dowiedzieliśmy się o tym, że w dniu dzisiejszym startuje Telewizja Wyborcza Gazety Olsztyńskiej, gdzie kandydaci na prezydenta Olsztyna będą mogli przedstawić swoje planowane działania na rzecz miasta. Widzieliśmy, jak dziennikarze planują wydanie następnego numeru gazety.

Redaktor Jakub Rećko, który zajmuje się internetowym wydaniem gazety, krok po kroku wprowadził nas w świat dziennikarstwa obywatelskiego. Pomógł nam założyć konta internetowego na stronie Gazety Olsztyńskiej, udzielił wskazówek dotyczących powstawania tytułów i artykułów.

Naszym zadaniem było stworzenie relacji z dzisiejszego dnia. Nie dla wszystkich to zadanie było łatwe, ale poradziliśmy sobie z nim bardzo dobrze.

Naszym zdaniem, praca redaktora jest trudna ale przyjemna. Wymaga śledzenia informacji z kraju i ze świata oraz posiadania zdolności polonistycznych. Czy chcielibyśmy wykonywać tę pracę czy tez nie, zależy to od naszych temperamentów ale uważamy, że niektórzy sprawdziliby się w tym zawodzie.

Mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie się rozwijała i zaowocuje ciekawymi artykułami, które sami stworzymy.

Natalia Łopato, Lucyna Grygas i Tomasz Schab

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Natalka

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Piotr Leśnik #1519016 | 79.184.*.* 24 paź 2014 00:21

    Gratulacje :) Życzę Wam wytrwałości. Pierwszy materiał to dopiero początek. Do zobaczenia gdzieś w lesie ;)

    ! - + odpowiedz na ten komentarz