Quantcast

Piątek, 19 kwietnia 2024. Imieniny Alfa, Leonii, Tytusa

Seniorzy "Pojezierza" weszli w wirtualny świat

2014-10-29 18:00:20 (ost. akt: 2014-10-29 21:46:10)

Surfowanie w sieci, cyfrowa wycieczka przez świat i wirtualny spacer po Olsztynie - w ciągu dwóch dni (28-29 października), seniorzy z olsztyńskiego osiedla "Pojezierze" poznawali rzeczywistość internetu i nowoczesnych technologii.

Podczas tych dwóch dni, starsi mieszkańcy "Pojezierza" mieli możliwość zobaczenia czym jest i jak działa Internet. Dla większości z nich, był to pierwszy kontakt z wirtualną rzeczywistością.

Zajęcia poprowadzili Arkadiusz Witczak i Marek Kozłowski, olsztyńscy Latarnicy Polski Cyfrowej. Wolontariusze pokazali "starszakom" m.in. jak korzystać z wyszukiwarki, jak działa program Skype oraz jak można "spacerować" po mapach Google Street View.

Organizatorami tych niecodziennych zajęć dla seniorów poza Latarnikami, była Rada Osiedla "Pojezierze". — Tymi zajęciami, chcieliśmy przełamać pewną barierę, jaka towarzyszy osobom starszym. Chcieliśmy im pokazać, że nie muszą się ani bać ani wstydzić, że nie potrafią korzystać z komputerów czy laptopów — mówił przed środowym spotkaniem Stefan Dziembowski, przewodniczący rady.

Tylko pierwszego dnia, w zajęciach udział wzięło aż 20 osób. — Poniedziałkowe warsztaty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Zaraz po ich zakończeniu, uczestnicy z ciekawością podpytywali co będą robić podczas drugiego dnia — mówiła Sabina Dąbrowska z Rady Osiedla.

Już wiadomo, że niedawno zakończone zajęcia nie będą jednorazową inicjatywą. — Kontynuacja tego typu zajęć jest konieczna. W planach mamy zorganizowanie spotkania m.in. w szkole chemicznej, gdzie jeszcze więcej starszych osób miałoby możliwość poznać świat komputerów. Dla nas wielką nagrodą jest to, że ludzie przychodzą na takie spotkania i wychodzą z nich zadowoleni — dodał Stefan Dziembowski.Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Andrzej Chorążewicz #1526647 30 paź 2014 11:55

    Fajne zajęcia . Ale w stosunku do prowincjonalnego Działdowa kilka lat opóżnione. UTW w Działdowie od kilku lat uczy emerytów buszowania w internecie.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz