Quantcast

Piątek, 14 czerwca 2024. Imieniny Bazylego, Elizy, Justyny

Finał WOŚP w Stawigudzie

2015-01-12 14:28:52 (ost. akt: 2015-01-12 14:45:01)

Autor zdjęcia: Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

Już od kilkunastu lat gmina Stawiguda włącza się aktywnie do zbiórki pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy- nie mogło być inaczej w tym roku. Sztab orkiestry mieści się w Gminnym Ośrodku Kultury w Stawigudzie, a jego szefem od początku jest jest dyrektor placówki Witold Lubowiecki. Przez cały dzień we wszystkich miejscowościach około 40 wolontariuszy prowadziło zbiórkę pieniędzy do puszek.

Podsumowaniem akcji były imprezy zamknięte zorganizowane w Publicznym Gimnazjum w Stawigudzie, Świetlicach w Bartągu, Rusi i Tomaszkowie.

Wszędzie można było dokonać zakupów gadżetów podarowanych przez sponsorów, posilić się w kawiarenkach WOŚP smacznymi ciastami i napojami - oczywiście w przerwach między występami artystycznymi, których mięliśmy mnóstwo, min.: chóry „Legenda” i „Konsonans”, koncert muzyki celtyckiej w wykonaniu Bena Kolczyńskiego, jasełka, koncerty wokalne, pokazy tańca nowoczesnego i towarzyskiego w wykonaniu grup z placówek kulturalnych, szkół i zaproszonych gości.

Wielkim jak zwykle zainteresowaniem cieszyły się licytacje. Pod młotek poszły obrazy Łukasza Zedlewskiego, pań z koła malarskiego przy GOK w Stawigudzie, obraz - praca zbiorowa wykonana przez uczniów gimnazjum.

Nie zabrakło innych, często bardzo oryginalnych fantów, jak kosze ze słodyczami, własnoręcznie wykonanymi przetworami z domowej spiżarni, nalewek, książek i płyt z autografami twórców, gadżetów WOŚP.

Bardzo oryginalne aukcje odbyły się w Stawigudzie, gdzie licytowano spotkania przy kawie i ciasteczkach w gabinecie pani Wójt Ireny Derdoń i dyrektora Gimnazjum pani Bogusławy Chodorskiej, strażacy z OSP Stawiguda na aukcję wystawili przejazd wozem strażackim w mundurze i na miejscu dowódcy. Wszystkie aukcje cieszyły się dużym zainteresowanie, co też przyczyniło się do zebrania sumy wyższej niż w poprzednim roku o prawie 3000 złotych.

Oto podsumowanie:
Bartąg - 4050,96 zł.
Ruś - 1617,80 zł.
Stawiguda - 8693,67 zł.
Tomaszkowo - 2328,57 zł.

Razem: 16 691,00 zł.


Źródło: Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

Jeżeli chciałbyś zostać Dziennikarzem Obywatelskim i pisać o sprawach ważnych dla Ciebie i Twojego regionu, zarejestruj swoje konto w naszym Systemie Dziennikarstwa Obywatelskiego. Utworzenie własnego profilu zajmie Ci tylko chwilę! Wystarczy że:

1. Zarejestrujesz Swoje konto. Wypełniając dane, pamiętaj o podaniu aktualnego adresu e-mail.
2. Kliknij na link aktywacyjny, który otrzymasz w e-mailu. Zaloguj się do serwisu.
3. Uzupełnij swoje dane, załóż swój profil i zacznij pisać!

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Boruta C.S. #1644341 | 88.156.*.* 23 sty 2015 23:30

    Dyrektor gimnazjum w Stawigudzie to kurwa i szmata.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Henryk #1632581 | 83.16.*.* 12 sty 2015 18:26

    Brawo Stawiguda !!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz