Quantcast

Poniedziałek, 11 grudnia 2023. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Jestem dziurą...

2015-02-10 16:12:46 (ost. akt: 2015-02-10 16:50:04)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

Jestem dziurą... Wiecie Państwo jaką. Taką zwykłą, olsztyńską, niczym się nie wyróżniającą. Można powiedzieć, że jedną z wielu. Dosłownie. Wystarczy przejść się po Partyzantów czy po Jagiellońskiej (na wysokości koszar).

Poczęta zostałam na mniej eksponowanej ulicy, niż te wyżej wspomniane. Bo ja jestem dziurą z Małeckiego. To taka ulica nie ulica - na początku nazywam się Niedziałkowskiego, a na końcu Kasprowicza. A w środku jest właśnie Małeckiego.

Na Małeckiego co raz pojawia się jakaś spowinowacona ze mną dziura. Miesiąc-dwa temu na wysokości kwiaciarni wyskoczyła dziura złośliwa, z rurami kanalizacyjnymi. Ale był ubaw, wodkanowcy musieli zamknąć dostawę wody do kilku domów w okolicy, ludzi szlag trafiał, bo za przeproszeniem akurat mieli życzenie się umyć, a tu nie było w czym ani czym. Nie powiem, żeby wszyscy mieli z tym jakiś większy problem, ale fakt, że owa wspomniana dziura należała do gatunku złośliwych.

Co innego ja, prawdziwa dziura Małecka. Żadnych rur kanalizacyjnych, nikomu w okolicy nie przeszkadzam, nawet nie blokuję wjazdu do zakładu pogrzebowego. Widzą to drogowcy i pozwalają mi być. Cieszę się bardzo z tego powodu, bo mam w ten sposób byt zapewniony ponad wszelkie przewidziane standardy.

I tak cieszę się przyzwoleniem drogowców już trzeci tydzień. Co prawda nie wszyscy to doceniają i - jak to bywa w naszym rozpolitykowanym kraju - co raz ktoś się mnie czepia. A to wrzucą we mnie pustą puszkę po piwie, a to rozbije się jakaś butelka po czymś mocniejszym. Ale nie będę narzekać, bo rozumiem, że pełnię w ten sposób ważną funkcję społeczną - nikt nie musi rzucać przedmiotów po ulicy, wystarczy się rozejrzeć - a tam jestem ja i tylko czekam.

Jakby kto nie wiedział, to jestem zabezpieczona. Eleganckie oznaczenia informują wszystkich o moim istnieniu. I mimo że jestem na środku ulicy, to wszyscy już się do mnie przyzwyczaili. Miło być wśród swoich.

Za tydzień - półtora pierwsza miesięcznica. Zapraszam!

Jeżeli i Ty, chciałbyś zostać dziennikarzem obywatelskim, zarejestruj swoje konto w naszym Systemie Dziennikarstwa Obywatelskiego. Utworzenie własnego profilu zajmie Ci tylko chwilę! Wystarczy że:

1. Zarejestrujesz Swoje konto. Wypełniając dane, pamiętaj o podaniu aktualnego adresu e-mail.
2. Kliknij na link aktywacyjny, który otrzymasz w e-mailu. Zaloguj się do serwisu.
3. Uzupełnij swoje dane, załóż swój profil i zacznij pisać!Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. emte #1663867 12 lut 2015 14:08

    Dzisiaj dziura jest naprawiana. Towarzyszy temu cyrk nie z tej ziemi. Ulicę Małeckiego zamknięto dla ruchu, samochody z Jagiellońskiej wjeżdżają w Małeckiego niczego złego się nie spodziewając, a tam - stop. Czyli trzeba zawracać - na ulicy jednokierunkowej! - by wrócić do Jagiellońskiej.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz