Quantcast

Czwartek, 30 maja 2024. Imieniny Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Czy byłaś już w galerii?

2015-02-15 15:52:01 (ost. akt: 2015-02-15 15:50:55)

Autor zdjęcia: Stanisław Czachorowski

Gdy niedawno otwarto kolejną galerią handlową w Olsztynie, często słychać było pytanie „Czy byłeś już w nowej galerii?”. Za mojej młodości i czasów dzieciństwa, galeria jednoznacznie kojarzyła się ze sztuką... Wtedy były tylko galerie sztuki. Kulturalnemu człowiekowi wypadało tam bywać, tak samo jak w teatrze czy muzeum. A teraz z czym kojarzy się galeria?

Od czasów mojej młodości wiele się zmieniło. Zdecydowanie więcej ludzi bywa w galeriach. Ale teraz galeria kojarzy się raczej z galerią handlową, czyli ze sklepem. Do Galerii Rynek (oddział Miejskiego Ośrodka Kultury) na olsztyńskiej Starówce przychodzą osoby oglądać wystawy. Ale bardzo mało lub prawie wcale nie widać młodzieży. Kto ich nauczy rozumienia sztuki? Czy kto im pokaże, że słowo galeria może mieć inne znaczenie niż pasaż handlowy?

Pani Alicja Kurzątkowska z Galerii Rynek (MOK) wyszła z nową propozycją edukacyjną, skierowaną do szkół. Warto podkreślić, że jest to oferta bezpłatna, nie ma biletów ani innych opłat. Bezpłatne obcowanie ze sztuką i to tuż przy ulicy. Kilka dni temu wysłane zostały listy do olsztyńskich gimnazjów i liceów, ale może warto z ofertą wyjść i do szkół pozaolsztyńskich?


Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie zwraca się do szkół z nową, bezpłatną ofertą edukacyjną pn. „Byłeś już w Galerii?”, kierowaną do uczniów. Zajęcia odbywać się będą w Galerii Rynek ul. Stare Miasto 24/25, a ich tematyka związana będzie z aktualnie prezentowanymi ekspozycjami. Zmiany wystaw w galeriach MOK odbywają się w cyklach miesięcznych. Prosimy o śledzenie wydarzeń kulturalnych MOK na stronie www.mok.olsztyn.pl w zakładce WYSTAWY.

Grupy zorganizowane MOK zaprasza od wtorku do piątku w godzinach 11.00-15.00. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja: tel. (89)527 31 27 lub e-mail: rynek@mok.olsztyn.pl

Jeżeli i Ty, chciałbyś zostać dziennikarzem obywatelskim, zarejestruj swoje konto w naszym Systemie Dziennikarstwa Obywatelskiego. Utworzenie własnego profilu zajmie Ci tylko chwilę! Wystarczy że:

1. Zarejestrujesz Swoje konto. Wypełniając dane, pamiętaj o podaniu aktualnego adresu e-mail.
2. Kliknij na link aktywacyjny, który otrzymasz w e-mailu. Zaloguj się do serwisu.
3. Uzupełnij swoje dane, załóż swój profil i zacznij pisać!


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: StCzachorowski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB