Quantcast

Piątek, 19 kwietnia 2024. Imieniny Alfa, Leonii, Tytusa

Galerie, wystawy i problemy mieszkańców. Zobacz o czym piszą nasi czytelnicy!

2015-02-23 11:00:00 (ost. akt: 2015-02-23 13:50:40)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: archiwum

Jak każdego miesiąca, publikujemy drobne zestawienie kilku najciekawszych artykułów, napisanych przez naszych dziennikarzy obywatelskich. Z kilkuset tekstów wybraliśmy cztery, które pokazują, jak różnorodne są treści tworzone przez naszych internautów. Zapraszamy do lektury i zachęcamy do pisania!

1. A co powiedziałby Twój dom?

Mój ukochany dom, co on by powiedział? Być może stwierdziłby, że czas odświeżyć wnętrza czterech kątów i np. zmienić kolory ścian na bardziej wiosenne i optymistyczne. Prawdopodobnie zwróciłby uwagę na energooszczędne rozwiązania i skrytykowałby mnie za to, że znowu ocieplenie domu skończyło się tylko na obietnicach.

Niewykluczone, że zachęcałby mnie bym oprócz wanny zamontowała również prysznic, który jest zdrowszy i zużywa zdecydowanie mniej wody. A Twój dom na co zwróciłby Ci uwagę? Muszę przyznać, że choć nie należę do teamu „perfekcyjnej pani domu” to również nie uważam się za...

Przeczytaj cały tekst: A co powiedziałby Twój dom?


2. Wystawa "Szkoły polskie na Warmii i Mazurach 1929 - 1939"

14.02.2014 r. (sobota) o godzinie 12:00 w Pluskach w historycznym budynku szkoły polskiej nastąpi otwarcie objazdowej wystawy przygotowanej przez Dom "Gazety Olsztyńskiej" Oddziału Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie.

Stowarzyszenie "Warmia Underground" oraz "Stawiguda - Moja Gmina" zapraszają w sobotę do Plusek. Od kilku miesięcy w historycznym budynku szkoły polskiej w Pluskach organizujemy spotkania w cyklu...3. Czy byłaś już w galerii?

Gdy niedawno otwarto kolejną galerią handlową w Olsztynie, często słychać było pytanie „Czy byłeś już w nowej galerii?”. Za mojej młodości i czasów dzieciństwa, galeria jednoznacznie kojarzyła się ze sztuką...

Wtedy były tylko galerie sztuki. Kulturalnemu człowiekowi wypadało tam bywać, tak samo jak w teatrze czy muzeum. A teraz z czym kojarzy się galeria? Od czasów mojej młodości wiele się zmieniło. Zdecydowanie więcej ludzi bywa w galeriach. Ale teraz galeria kojarzy się raczej z galerią handlową, czyli...

Przeczytaj cały tekst: Czy byłaś już w galerii?


4. Bezmyślność na Nagórkach

- Chodniki są suche i czyste bez śniegu ale mimo to traktorzysta z firmy PUDiZ jeździ traktorem codziennie i sypie piachem na te chodniki - pisze jeden z internautów. Sprawę zasypywania piachem chodników na Nagórkach, opisał jeden z naszych dziennikarzy obywatelskich. Zachęcamy do lektury.

Na osiedlu Nagórki ciężko jest chodzić po chodnikach zasypanych piachem. Chodniki są suche i czyste, bez śniegu ale mimo to, traktorzysta z firmy PUDiZ jeździ traktorem codziennie i sypie piachem na nie piachem...

Przeczytaj cały tekst: Bezmyślność na Nagórkach


***
Jeżeli i Ty, chciałbyś zostać dziennikarzem obywatelskim, zarejestruj swoje konto w naszym Systemie Dziennikarstwa Obywatelskiego. Utworzenie własnego profilu zajmie Ci tylko chwilę! Wystarczy że:

1. Zarejestrujesz Swoje konto. Wypełniając dane, pamiętaj o podaniu aktualnego adresu e-mail.
2. Kliknij na link aktywacyjny, który otrzymasz w e-mailu. Zaloguj się do serwisu.
3. Uzupełnij swoje dane, załóż swój profil i zacznij pisać!

Źródło: Platforma Dziennikarstwa Obywatelskiego

Olsztyńska24 Platforma Dziennikarstwa Obywatelskiego – Artykuły Internautów