Quantcast

Poniedziałek, 15 lipca 2024. Imieniny Henryka, Igi, Włodzimierza

Znaczne pogorszenie pogody w poniedziałek i wtorek

2015-03-02 16:14:41 (ost. akt: 2015-03-02 14:41:27)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Paweł Kicowski

Czekają nas deszcze i pogorszenie pogody. Pogodę popsują dwa głębokie układy niskiego ciśnienia wraz z frontami atmosferycznymi, które ulokują się na północny-zachód od naszego kraju - tak na swoim profilu, pisze jeden z naszych dziennikarzy obywatelskich. Jak dokładnie zmieni się aura? Zapraszamy do lektury.

Jak na swoim profilu poinformował jeden z naszych dziennikarzy obywatelskich, w ciągu najbliższej doby, na Warmii i Mazurach nastąpi znaczne pogorszenie pogody. Oto jakie zmiany przewiduje autor:

- Już w nocy z poniedziałku na wtorek oraz w sam wtorek, nad naszym województwem przemieszczać się będzie kolejny, drugorzędny front atmosferyczny znad Niemiec oraz Czech, który przyniesie kolejną dawkę opadów mieszanych. Owy front będzie objawiać się opadami deszczu, deszczu ze śniegiem oraz mokrego śniegu. Dodatkowo należy liczyć się z wiatrem w porywach dochodzącym do 70 km/h - podaje.

Jak podaje dziennikarz obywatelski, drugim znaczącym zjawiskiem będzie wiatr, który we wtorek będzie osiągał nawet 60-75 km/h.

Dokładny opis prognozowanych zmian pogody, przygotowany przez autora:

Nad naszym krajem z zachodu na wschód przemieszczać się będzie front atmosferyczny okluzji, który zaznaczać się będzie spływem chłodnej, polarno-morskiej masy powietrza, która na wysokości izobarycznej 500 hPa może osiągać temperaturę do -39 stopni Celsjusza.

Wraz z napływem tak chłodnego powietrza wraz z nim dojdzie do zwiększenia się gradientu pionowego temperatury. Objawiać się będzie lekko podwyższoną energią potencjalną dostępną konwekcyjnie. Wygląda na to, że największe prawdopodobieństwo wystąpienia konwekcji pojawi się we wtorek, głównie w zachodnich i częściowo środkowej części woj. Warmińsko-Mazurskiego, gdzie SBCAPE może wzrosnąć do 100-200 J/kg. Nie wykluczone, że komórki konwekcyjne powstaną także na frocie okluzji generując opady deszczu o charakterze umiarkowanym i silnym. Podczas występowania komórek konwekcyjnych w poniedziałek jak i we wtorek spodziewane są opady mieszane (nie można wykluczyć uformowania się lokalnych komórek burzowych, które mogą wygenerować kilka wyładować).

***
Jeżeli i Ty, chciałbyś zostać dziennikarzem obywatelskim, zarejestruj swoje konto w naszym Systemie Dziennikarstwa Obywatelskiego. Utworzenie własnego profilu zajmie Ci tylko chwilę! Wystarczy że:

1. Zarejestrujesz Swoje konto. Wypełniając dane, pamiętaj o podaniu aktualnego adresu e-mail.
2. Kliknij na link aktywacyjny, który otrzymasz w e-mailu. Zaloguj się do serwisu.
3. Uzupełnij swoje dane, załóż swój profil i zacznij pisać!


źródło: x-news

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: wimlowcyburz

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. taa #1679746 | 37.248.*.* 2 mar 2015 23:33

  Ten obywatelski to niejaki wiatromen?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. ???? #1679665 | 37.248.*.* 2 mar 2015 21:54

   Czyli że co będzie?????????

   ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)