Quantcast

Piątek, 19 kwietnia 2024. Imieniny Alfa, Leonii, Tytusa

WATA 2015 w Stawigudzie

2015-03-23 15:08:55 (ost. akt: 2015-03-23 15:27:06)

Autor zdjęcia: Materiały organizatora

W najbliższą środę (25 marca) w sali GOK w Stawigudzie, odbędzie się wernisaż Wystawa Amatorskiej Twórczości Artystycznej - "WATA 2015".

Pomysł organizacji tej wystawy sięga połowy lat 90- tych ubiegłego stulecia, przez te lata odbyło się kilka wystaw, było parę lat przerwy. W związku z dużym zainteresowaniem, organizatorzy podjęli decyzję o zrobieniu z wystawy, imprezy cyklicznej.

- Na wystawę mogą się zgłaszać osoby zajmujące się amatorsko różnymi dziedzinami sztuki, którzy są mieszkańcami gminy, bądź są na trwałe z nią związane i są osobami dorosłymi. Jedyny wyjątek to prace dzieci ze Stowarzyszenia Dzieciom i ich Rodzinom "Dajmy szansę".- mówi Witold Lubowiecki, dyrektor GOK w Stawigudzie.

- Obserwując wystawę stwierdzamy, że na przestrzeni 20 letniej historii widzimy duże zmiany w wyborze stosowanych technik. Kiedyś większość prac to były robótki na drutach czy szydełkowanie, obecnie dochodzą bardziej wyrafinowane techniki przekazu artystycznego. W tegorocznej edycji będzie można podziwiać malarstwo olejne i akrylowe, rysunek ołówkiem, fotografię, wyroby z filcu, robótki na szydełku i drutach, wyroby z wikliny, biżuteria, decoupage, wyroby z gliny - mówią organizatorzy.

Swoje rękodzieło ma zaprezentować około 40 artystów-amatorów. Wernisaż uświetni także występ chóru "Konsonans" z Tomaszkowa. Wystawa będzie dostępna dla oglądających do 1 kwietnia.

Wernisaż Wystawa Amatorskiej Twórczości Artystycznej - "WATA 2015"
25 marca (środa); godz. 17 (Sala GOK w Stawigudzie)

Wstęp wolny!

Źródło: GOK Stawiguda

***
Jeżeli i Ty, chciałbyś zostać dziennikarzem obywatelskim, zarejestruj swoje konto w naszym Systemie Dziennikarstwa Obywatelskiego. Utworzenie własnego profilu zajmie Ci tylko chwilę! Wystarczy że:

1. Zarejestrujesz Swoje konto. Wypełniając dane, pamiętaj o podaniu aktualnego adresu e-mail.
2. Kliknij na link aktywacyjny, który otrzymasz w e-mailu. Zaloguj się do serwisu.
3. Uzupełnij swoje dane, załóż swój profil i zacznij pisać!

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB