Quantcast

Piątek, 19 kwietnia 2024. Imieniny Alfa, Leonii, Tytusa

Wypadki, wystawy i zmiana pogody. Tak wyglądał marzec w Olsztyńskiej 24!

2015-03-27 13:00:41 (ost. akt: 2015-03-27 12:58:49)

Jak każdego miesiąca, publikujemy drobne zestawienie kilku najciekawszych artykułów, napisanych przez naszych dziennikarzy obywatelskich. Z kilkuset tekstów wybraliśmy pięć, które pokazują jak różnorodne są treści tworzone przez naszych internautów. Zapraszamy do lektury i zachęcamy do pisania!

1. Dzień Kobiet - wersja na Motocyklistę

Motocykliści też obchodzą dzień kobiet! Dwóch Panów - Adam Motovlog oraz Niżu Motovlog - postarało się, aby kobiety 8 marca poczuły się wyjątkowo...

Świetna akcja uczczenia Dnia Kobiet w oryginalny sposób zorganizowana przez dwóch motocyklistów. Krótką relację z tej akcji Panowie nagrali oraz umieścili na serwisie youtube - zachęcam do obejrzenia. Z pewnością od tej pory Panie z Jastrzębia-Zdroju będą ciepło kojarzyły Dzień kobiet i Motocyklistów. Motocykliści to zdecydowanie dawcy... uśmiechu.

Przeczytaj cały tekst: Dzień Kobiet - wersja na Motocyklistę

2. Weekend Dawnych Komputerów i Gier

Nostalgia, wspomnienia i przede wszystkim świetna zabawa czyli interaktywna wystawa "Dawne Komputery i Gry". Kultowe Amigi, Atari i Nintendo oraz turniej retro gier komputerowych już w najbliższy weekend (28-29 marca) na Dworcu RzeczJasna.

To impreza dla wszystkich miłośników elektronicznej rozrywki. Przez dwa dni będzie można cofnąć się w czasie i zobaczyć oraz przetestować sprzęt informatyczny z dawnych lat. W ten weekend na Dworcu RzeczJasna będzie można podziwiać interaktywną wystawę sprzętu (komputery, konsole) - oczywiście działającego i udostępnionego do użytku odwiedzającym! Wystawa przypomni i pokaże, jak wyglądała rozrywka elektroniczna kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat temu. W ramach imprezy będzie możliwość zobaczenia sprawnych urządzeń takich marek, jak m.in. Amiga, Atari i Nintendo.

Przeczytaj cały tekst: Ostróda. Weekend Dawnych Komputerów i Gier

3. Prognoza pogody: Dużo słońca i temperatura nawet do 15°C

Już od dłuższego czasu obserwujemy modele na okres nowego tygodnia i z dużym prawdopodobieństwem możemy powiedzieć, że zrobi się bardzo ciepło, a temperatury będą dochodziły do 15 °C - po krótkim, ale dość solidnym ochłodzeniu w niedzielę, jak i w poniedziałek - od wtorku zacznie robić się coraz cieplej.

Już we wtorek, wstępnie możemy powiedzieć, że będzie ciepły z temperaturami dochodzącymi do 10-11°C w całym woj. Warmińsko-Mazurskim. Środa zapowiada się jeszcze cieplej, ale to tyczy jedynie mieszkańców południowych województwa, gdyż na północy będzie o wiele chłodniej do 6°C, a na południu do 13-14°C.

Przeczytaj cały tekst: Prognoza pogody: Dużo słońca i temperatura nawet do 15°C

4. Ciężarówka w rowie

Ciężarowe auto wbiło się w ogrodzenie na łuku drogi DK 58 w miejscowości Trelkowo. Auto totalnie zostało zniszczone. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Kierowca otrzymał 500 zł mandatu

Około godz. 10.40. Ciężarówka jechała z Kętrzyna do Łodzi. Najprawdopodobniej kierowca TIR-a stracił panowanie nad autem i na łuku drogi zjechał do rowu a następnie uderzył w betonowy przepust i zatrzymał się na płocie.

Przeczytaj cały tekst: Ciężarówka w rowie

5. Zorza zaświeciła nad Zalewem w Suchaczu w dniu świętego Patryka

Zorza polarna nad Mierzeją WiślanąMoże nie była tak widowiskowa jak te za kołem podbiegunowym, ale była doskonale widoczna niemal w całej Polsce. Nad Zalewem Wiślanym, w Suchaczu zorzę polarną obserwował E.R. Krzykowski i utrwalił ją na zdjęciu.

Elbląski fotografik E.R. Krzykowski może mówić o niezwykłym szczęściu. Tylko przypadek sprawił, że znalazł się w Suchaczu we wtorek, 17 marca br., bo stąd widoki na Zalew Wiślany bywają zawsze niepowtarzalne. Dlatego to jedno z ulubionych miejsc, gdzie często zaglądają entuzjaści fotografii.

Przeczytaj cały tekst: Zorza zaświeciła nad Zalewem w Suchaczu w dniu świętego Patryka

***
Jeżeli i Ty, chciałbyś zostać dziennikarzem obywatelskim, zarejestruj swoje konto w naszym Systemie Dziennikarstwa Obywatelskiego. Utworzenie własnego profilu zajmie Ci tylko chwilę! Wystarczy że:

1. Zarejestrujesz Swoje konto. Wypełniając dane, pamiętaj o podaniu aktualnego adresu e-mail.
2. Kliknij na link aktywacyjny, który otrzymasz w e-mailu. Zaloguj się do serwisu.
3. Uzupełnij swoje dane, załóż swój profil i zacznij pisać!