Quantcast

Czwartek, 30 maja 2024. Imieniny Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Niespodzianka na zakończenie roku w przedszkolu "Juniorek"

2015-06-25 14:32:23 (ost. akt: 2015-06-25 14:24:09)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Nauczycielki z Przedszkola Samorządowego "Juniorek" w Kieźlinach na zakończenie roku wystawiły dzieciom sztukę pt. "Kopciuszek".

Z okazji zakończenia roku szkolnego nauczycielki Przedszkola Samorządowego „Juniorek” w Kieźlinach przygotowały dzieciom niespodziankę w postaci przedstawienia pt. „Kopciuszek”. Baśniowa postać skromnego i uczynnego Kopciuszka fascynuje dzieci i dorosłych od wielu już pokoleń.

Nauczycielki od maja spotykały się popołudniami, by w tajemnicy przed dziećmi dobrze przygotować się swoich ról, a także wspólnych tańców i piosenek.

Zamierzeniem sztuki było przekazanie widzom, że dobroć, skromność i pracowitość się opłaca. Aby uwrażliwiły się na krzywdę ludzką, na konieczność właściwego odnoszenia się do osób bliskich.

Gra aktorska nauczycieli, barwne kreacje oraz bajkowa scenografia przyciągnęły uwagę małych widzów, którzy z dużym zainteresowaniem oglądali spektakl. Zaskoczeniem dla dzieci były kostiumy i charakteryzacja swoich pań, których niektóre dzieci zwyczajnie nie poznały. Pełniąc rolę dam dworu wspierały nas również panie z personelu administracyjno-obsługowego.

Na twarzach podopiecznych widać było uśmiech i zadowolenie. Aktorzy kilkakrotnie wychodzili na scenę, a brawom nie było końca. Jednak największą radością były okrzyki dzieci „Jeszcze raz! Jeszcze raz!”. Takie zakończenie roku na pewno na długo pozostanie w pamięci absolwentów naszego przedszkola.

***
Jeżeli chciałbyś zostać dziennikarzem obywatelskim, zarejestruj swoje konto w naszym Systemie Dziennikarstwa Obywatelskiego. Utworzenie własnego profilu zajmie Ci tylko chwilę! Wystarczy że:

1. Zarejestrujesz Swoje konto. Wypełniając dane, pamiętaj o podaniu aktualnego adresu e-mail.
2. Kliknij na link aktywacyjny, który otrzymasz w e-mailu. Zaloguj się do serwisu.
3. Uzupełnij swoje dane, załóż swój profil i zacznij pisać!

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: justynapikula

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB